İLKÇEV Gençlik, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü

Gebze İlim Kültür Çevre Kulübü Derneği (İLKÇEV) Gençlik; Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında, İLK-ÇE...

Gebze İlim Kültür Çevre Kulübü Derneği (İLKÇEV) Gençlik; Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında, İLK-ÇEV tarafından yürütülen “Sanayi Bölgesi Gebze’de, Çocuklar İzcilikle Tanışıyor” projesi kapsamında, Sarıkamış Şehitlerini Anma yürüyüşü düzenledi.

 

İLKÇEV; 1 Oymakbaşı, 4 İzci Lideri ve 20 izcisiyle Gaziler Dağı'nda Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliği düzenledi. Yürüyüş esnasında İzci Lideri Tuncay Başoğlu, Sarıkamış’ın tarihteki önemi hakkında bilgiler verdi.

İLK-ÇEV Gençlik Komisyonu Başkanı ve Proje Üyesi Safa Tonyalı yaptığı açıklamada, gençlerle yoğun çalışmalara devam ettiklerini belirtip; bu etkinlikle de izcilere tarih bilinci ve şuuru kazandırdıklarını, izciliğin temel felsefesi olan görerek, yaşayarak öğretmeyi hedef aldıklarını, izcilerin dedelerinin şanına layık bir şekilde hareket ettiklerini gördüğünü söyleyip, katılımcılara teşekkür etti.

03 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR