Tüysüzler davasında yine karar çıkmadı

2014 yılı haziran ayında Sarraf Tüysüzler adlı işyerini bir anda kapatıp kaçan Tüysüzler ailesinden Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Turgay Tüysüz, Y...

2014 yılı haziran ayında Sarraf Tüysüzler adlı işyerini bir anda kapatıp kaçan Tüysüzler ailesinden Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Turgay Tüysüz, Yüksel Tüysüz, Turgut Tüysüz ve Perihan Tüysüz’ün yargılanmasına dün devam edildi. Ayrıca kurum çalışanlarından Esengül Uludağ ile Melike Zortaş’ın da sanık listesinde yer aldığı davanın dünkü duruşmasında yine karar çıkmadı ve dava ileri bir tarihe ertelendi.

 

CEZAEVİNDEN ÇIKARILDILAR

Bu arada yapılan şikayetlerle ilgili olarak tutuklanan Tüysüz kardeşler, avukatlarının üst mahkemeye yaptıkları itirazlar sonucunda cezaevinden çıkmış ve olayla ilgili tutuksuz olarak yargılanmalarına karar verilmişti. Ancak Tüysüz’lerden hiç kimse yapılan duruşmalara katılmamıştı.

 

KİMSE KATILMADI

Bu konuda yaklaşık 636 kişinin şikayetçi olduğu Tüysüzler davası ile ilgili ilk duruşma 19 Kasım 2014 tarihinde yapılmış, bu tarihten sonraki duruşmaların neredeyse tamamında şikayetçi olan müştekilerin ifadeleri alınmıştı. İkinci duruşma ise 18 Şubat 2015 tarihinde yapıldı. Bu tarihte ve daha sonra yapılan hiçbir duruşmaya ise Tüysüz kardeşlerden herhangi bir yetkili katılmadı.

 

BDDK’DAN İZİN İSTENECEK

Davanın dün gerçekleşen son duruşmasında ise sanıklar hakkında 5411 sayılı kanunun 150/1-2 maddesi gereğince kamu davası açıldığı, aynı yasanın 162 maddesi gereğince muhakeme şartının yerine getirilmesi sağlanması amacıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan izin alınması için davası dosyası eklenerek yazılmasına karar verildi.

 

9 OCAK’A ERTELENDİ

Öte yandan dava sürecinin sürüncemede kalmaması için ifadelerine başvurulmayan Tüysüzler kuyumculukta çalışan Muharrem İnce’nin ifadesini alınamaması nedeniyle duruşmanın 9 Ocak 2017 tarihine ertelendiği bildirildi.

11 Ekim 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR