Akın: Bu delegasyona göre en avantajlı adam benim

CHP İzmit İlçe Örgütü’ne başkan adayı olan Ömer Akın delege seçimlerinden memnun olduğunu söylediCHP İzmit İlçe’de delege seçimleri mahallelerde tamam...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Örgütü’ne başkan adayı olan Ömer Akın delege seçimlerinden memnun olduğunu söyledi

CHP İzmit İlçe’de delege seçimleri mahallelerde tamamlanırken, başkan adaylığı düşünenler için de ortaya bir tablo çıktı. Seçimlerin ardından gazetemize bir açıklama yapan Ömer Akın, “Bu delegasyona göre en avantajlı isim benim. Birçok mahallede listenin tamamı bizim ekibimizden” diye konuştu.

DELEGE BİZDEN YANA
Seçimlerin kendi açısından çok iyi gittiğini vurgulayan Ömer Akın şu ifadeleri kullandı; “Şu an için çok avantajlıyım. Hiçbir adayın 10 mahallede listenin tamamını alamadı. Bu listelerde hep bizim ekibimiz seçildi. Özellikle büyük mahallelerde delege yapısı bizden yana. Bu nedenle diğer adaylara göre bir adım önde olduğumu düşünüyorum. Bu nedenle pazarlıklara tamamen kapalıyım. Kimsenin dayatmasıyla bir yönetim oluşturmak istemiyorum. Bundan önceki yönetimler bu yöntemle belirlendi ve ortaya bir başarısızlık çıktı. Bizler bu başarısızlıktan ders almalıyız.

YETERLİ DEĞİŞİM YOK
“Bizim amacımız kendi dallarında başarılı olmuş isimlerle uzman bir yönetim oluşturmak. Ancak bu şekilde İzmit Belediyesi’ne karşı iyi muhalefet yapıp görevimizi yerine getiririz. Gayet demokratik bir yarış oldu. Fakat yeterli ölçüde değişimin sağlandığını düşünmüyorum. Ama geçmiş dönemlere göre tabanın daha çok söz sahibi olduğunu görüyorum. Benim ve ekibimin köylerle ilişkisi çok çok iyi. Süreci iyi değerlendiriyoruz. İleri de çekilmeyi düşünenlerin bize vereceği destekten memnun oluruz.

02 Şubat 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR