Kocaeli'de 2015 yılı ilk ASKOM toplantısı yapıldı

İlimizde hastane öncesi ve hastane dönemi acil sağlık hizmetlerinin sunumunda adil, ulaşılabilir, etkin ve kaliteli bir sağlık hizmetinin sağlanması,...

BÜYÜT

İlimizde hastane öncesi ve hastane dönemi acil sağlık hizmetlerinin sunumunda adil, ulaşılabilir, etkin ve kaliteli bir sağlık hizmetinin sağlanması, il genelindeki tüm hastanelerin acil servisleri ile İl Ambulans Servisi arasındaki koordinasyon ve hizmet standartlarını belirlenmesi, hastaneler ve iller arasında gerçekleştirilen sevklerin değerlendirilebilmesi amacıyla İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı 02 Şubat 2015 tarihinde İzmit Seka Devlet Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

ASKOM toplantısı; İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz'ın başkanlığında, KOÜ Üni. Tıp Fak.  Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı, Kocaeli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İlimizdeki tüm Kamu ve Özel hastane yöneticileri, acil servis sorumlularından oluşan bir heyet ile gerçekleştirildi.

 

Yapılan sunum sonrasında İl Sağlık Müdürü Durmaz başkanlığında açık oturum yapıldı. İl genelinde 2014 yılında nakillere ait veriler değerlendirildiği oturumda, sevklerle ilgili olarak kurumların yaşadığı sorunlar ve sorunlara yönelik çözüm önerileri konuşuldu.

 

Toplantı sonunda, 2015 yılında kurumlara ait verilerin güncellenmesi, hastane öncesi ve hastane dönemi acil sağlık hizmetlerinin sunumunda kurumlar arası nakil koordinasyonunun etkin bir şekilde sağlanması kararı alındı.

06 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR