Karaosmanoğlu, Universiad için Başbakan’dan destek istedi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Üniversiad 2017 adaylığına destek istemek için Başbakan Erdoğan’la görüşmek üzere miting için geldi...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Üniversiad 2017 adaylığına destek istemek için Başbakan Erdoğan’la görüşmek üzere miting için geldiği Yalova’ya gitti.

Büyükşehir Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı önceki gün yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu geçtiğimiz günlerde aday adayı olduğumuzu açıkladığı ve adaylığımızın kabul edildiği Yaz ve Kış Dünya Üniversite Oyunları (Universiade) 2017, için destek almak ve gerekli bilgilendirmelerde bulunmak için mart ayı meclis toplantısından erken ayrıldı. Miting için Yalova’ya gelen Başbakan Erdoğan ile görüşeceğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Büyük bir yatırım. Hükümete bilgi vermeden yola çıkmamız mümkün değil” dedi.

BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
CHP’li Fahri Örengül, eğer görevde olurlarsa her türlü destek vermeye hazır olduklarını söylerken, Karaosmanoğlu, “Biz 2023’e kadar buradayız” diye cevap verdi. CHP’liler, gündem maddeleri görüşülmeden önce 3 konuda önerge verdi. CHP’lilerin verdiği Bölge İdare Mahkemeleri için yer konusunda yardımcı olunması önerisi hakkında konuşan İbrahim Karaosmanoğlu, “Biz gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Bakanımız ve vekillerimiz ile bu konuda konuştuk. Kararın bizden yana olması için her şeyi yapacağız” dedi. Fahri Örengül ise yer olarak SEKA binaları, sosyal tesisleri ve Belsa Plaza’dan yararlanılabileceğini söyledi.

SENDİKALARDAN ÇEKİNİYORUM
CHP’li meclis üyelerinin taşeronlaşma ile ilgili soru önergesine cevap veren Başkan Karaosmanoğlu, “Taşeronlaşma ile ilgili Hak-İş, Türk-İş, hatta DİSK’ten yöneticilerle görüştüm ve ben teklif ettim. Çalışma Bakanlığı’ndan arkadaşlarımızla bir araya gelip yeni bir yöntem bulunabilir. Ama sendikalardan çekiniyoruz. Bende çekiniyorum. Sendikalar yaklaşımı ile hem kamuyu hem de özel sektörü yormamalı. Ben beraber çalışmaya hazırım. Çalışanlarımın sendikalı olmasını isterim. Ancak bu ezbere yapılacak bir şey değil. Belki de Türkiye’ye örnek bir şey yapacağız. Ama seçimden sonra bu çalışmalarımızı yürüteceğiz” ifadelerini kullandı, ardından salondan ayrıldı.

ENGELLİ EĞİTİMİ İÇİN MÜLK
Karaosmanoğlu’nun yerine meclis başkan vekilliğini Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker üstlendi. Milletvekili adayı olan İlyas Şeker’in istifasıyla boşalan başkan vekilliği koltuğuna oturan Köşker başkanlığında gündem maddeleri görüşüldü. Gündemin birinci maddesinde Kartepe Belediyesi’ne tahsis edilmiş bir mülkün Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesi ve bu mülkün engelli vatandaşların eğitim merkezi olarak kullanıma açılması oy birliği ile kararlaştırıldı.

LEYLA ATAKAN CADDESİ
Gündemin üçüncü maddesinde Kartepe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Soğuksu ve Çınarlı Mahalleleri’nden geçen Kaşmir Caddesi’nin isminin değiştirilmesi konuşuldu. Kaşmir Caddesi’nde doğup büyüyen Leyla Atakan’ın isminin caddeye verilmek istenmesi Kartepe sınırları içerisinde bir başka Leyla Atakan Caddesi’nin varlığı nedeniyle tartışmalara sahne oldu. Meclis üyeleri sonuç olarak Köseköy’de bulunan Leyla Atakan Caddesi’nin isminin Atakan Caddesi, Kaşmir Caddesi’nin isminin de Leyla Atakan Caddesi olarak değiştirilmesine karar verdi.

MUHALEFETTEN GÖLKAY PARK’A ŞERH
Çeşitli imar planları ile ilgili değişikliklerinde yer aldığı gündem maddeleri arasında Gölkay Park’ta bulunan arazi için yapılan 8 katlı otel yapım imar önersi, otelin 4 yahut 5 yıldızlı olması kaydıyla 6 kata kadar izin verilerek onaylandı. Muhalefet Gölkay Park’ta otel yapımına şerh koydu. 83 gündem maddesinin görüşüldüğü Mart ayı meclisi CHP grubunun önerilerinin ve kesin bütçe hesaplarının görüşülmesi için 18 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’e ertelendi.

13 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR