AB Heyeti’nden Bilgi Evleri’ne övgü

Hollanda’nın Amsterdam Belediyesi yetkililerinden oluşan bir heyet Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak...

BÜYÜT

Hollanda’nın Amsterdam Belediyesi yetkililerinden oluşan bir heyet Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Akçakoca Bilgi Evi’ni ziyaret etti. Kurumun misyonu ve verilen eğitim sistemi hakkında geniş bilgi alan heyet, Bilgi Evleri’nin Avrupa’ya örnek olduğunu söyledi. Amsterdam Belediyesi yetkilileri ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere bilgisayar dağıtımı ve Bilim Teknoloji Kulübü gibi eğitim çalışmalarını da yakından takip ettiklerini kaydederek, “Bu projelerden öğrenecek çok şeyimiz var” yorumunu yaptı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİLER
Amsterdam Belediyesi yetkilileri, Türkiye ile Hollanda arasındaki ticari ilişkilerin 400. yılı münasebetiyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde iki ülke belediyeleri arasındaki olası işbirliği imkânları görüşüldü.

KONUK HEYET ÜYELERİ
Amsterdam Belediyesi Sosyal Gelişim Daire Başkanı Michel Kanters, Uluslararası Kültür İşleri Daire Başkanı Sabine Gimbrere ve Dış İlişkiler Uzmanı Marleen de Groot'un yer aldığı Amsterdam heyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey temaslarda bulundu.

İŞBİRLİĞİ İMKÂNLARI ELE ALINDI
Heyet, Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü'nün ardından Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal ile bir araya geldi. Görüşmede iki belediye arasında yapılabilecek kültürel organizasyonlar ele alındı.

PROJELERİNİZDEN ÖĞRENCEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR
Amsterdam Belediyesi heyeti aynı gün Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın tarafından kabul edildi. Kocaeli'ne her geldiklerinde tanık oldukları projelerden etkilendiklerini ifade eden delegeler, çocuk ve gençler için yapılan bilgisayar dağıtımı, bilgi evleri, bilim ve teknoloji kulübü gibi projelerden öğrenecekleri çok şey olduğunu ifade etti.

AKÇAKOCA BİLGİ EVİ’NE ZİYARET
Amsterdam Belediyesi heyeti ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Akçakoca Bilgi Evi’ni ziyaret etti. Heyete burada Bilgi Evleri’nin misyonu ve eğitim prensipleri hakkında geniş bir brifing verildi. Amsterdam Belediyesi Sosyal Gelişim Daire Başkanı Michael Kanters, böylesine önemli bir görevi olan Bilgi Evleri'nin sayısının kısa zamanda arttırılmasının önemine değinerek “Amsterdam'da eğitime hizmet veren böyle bir kurum yok. Bu eğitim kurumu Avrupa’ya örnek oldu” şeklinde konuştu.

HAYRAN KALDILAR
Konuk heyet, Bilgi Evleri’nde verilen eğitimin yanı sıra gerçekleştirilen sosyal ve kültürel faaliyetleri de yakından inceledi. Bilgi Evleri’nde öğrencilerin ücretsiz ve güvenli internet ortamından yararlandığını, kulüp faaliyetleriyle kişisel gelişimin desteklendiğini öğrenen Amsterdam belediyesi yetkilileri, öğrenci ailelerine yönelik verilen psikolojik destek hizmetini ise hayranlıkla karşıladı.

25 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR