Kılıçdaroğlu’ndan gençlere mektup

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, parti binasında düzenlediği basın toplantısında bugün saat 19.00’da Sabancı K...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, parti binasında düzenlediği basın toplantısında bugün saat 19.00’da Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan milletvekili adayları tanıtım toplantısının duyurusunu yaptı. Kocaeli’deki tüm CHP’lileri toplantıya davet eden Küçükkaya, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yazdığı mektubu 1 Kasım’da ilk kez oy kullanacak olan gençlere göndereceklerini açıkladı.

 

TANITIMA DAVET ETTİ

Seçim propagandası kapsamında önemli bir etkinlik düzenleyeceklerini belirten Küçükkaya, “Bu etkinlik seçim bildirgesinin halkımızla paylaşılmasını içerecek. Programa Kocaeli’deki tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini, eski il ve ilçe başkanları, CHP’de siyaset yapan bütün isimleri ve vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

 

“TRİBÜN ANLAYIŞIYLA SİYASET YAPIYORLAR”

Muhalefete de göndermede bulunan Küçükkaya, “CHP eğer projelerini açıklamazsa parlamentodaki diğer partilerin hepsi belli bir kimlik ve tribün anlayışıyla siyaset yapar. CHP ise herkesin eşit haklardan yararlanabildiği muhasır medeniyetler seviyesi çıkmış bir Türkiye gayesiyle siyaset yapıyor” ifadelerini kullandı.

 

“TÜRKİYE’NİN KURTULUŞ REÇETESİ”

Seçim bildirgesinden de söz eden Küçükkaya, “7 Haziran öncesinde kaynak soran, sert eleştirilerde bulunanlar bugün kopyala yapıştır yöntemiyle yalnızca rakamları düşürerek halk için yine cimrilik yaparak asgari ücreti 1.300 liraya kadar çıkarttılar. 1 Kasım’da CHP’nin gerçekleri, tartışmasız Türkiye’nin gerçeği olacak ve verdiği tüm sözleri yerine getirecek. Yarınki programımıza özellikle tüm vatandaşlarımızın katılımını önemsiyorum. Çünkü seçim bildirgemizde yer alan projeler Türkiye’nin kurtuluş reçetesi” diye konuştu.

 

GENÇLERE MEKTUP GÖNDERECEK

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 Kasım seçimlerini gençlere ithaf ettiğini de hatırlatan Küçükkaya, şöyle konuştu: “Ülkenin sorunları en çok gençler tarafından hissediliyor. İşsiz ve eğitimsiz kalan gençler oluyor. Bu yüzden ülkenin ve kendi geleceğini kurtarması için CHP’ye oy vermelerini istiyoruz. Bu yüzden bu seçimde ilk defa oy kullanacak gençlerimize genel başkanımızın gönderdiği bu mektubu ulaştıracağız. Ben CHP’nin bu seçimde gençlere verdiği önemden dolayı mutluluk duyuyorum. Partimizin kurucusu Atatürk de bu ülkeyi gençlere emanet etmişti.” Hilal GÜDÜCÜ

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere yazdığı mektup:

Sevgili Genç Kardeşlerim,

Siyasete ilgi duyduğunu umuyorum. Ama ilgili değilim desen bunu da anlayabilirim. ‘Siyasete ülkenin sorunlarına çözüm üretilemiyor. Sadece konuşuluyor, iş yapılmıyor. Niye ilgileneyim ki’ diye düşünüyor olabilirsin.

‘Hep siyah takım elbiseli, ciddi ve yaşlı adamlar yapıyor bu siyaseti. Tek dertleri kendi kazançları. Ülkeyi hiç düşünmüyorlar. Benim onlarla işim olmaz’ diyor olabilirsin.

‘Haksız mıyım’’ diye soracak olursan; sana ‘’Haksızsın’ diyemem.

7 Haziran Genel Seçimleri sonrasında yaşananlar senin bu düşüncelerinin ne kadar da doğru olduğunu ortaya koyuyor.

Mevcut siyaset düzeni ve ülkeyi yönetenler ülkemizin sorunlarını çözmek konusunda sınıfta kaldılar.

Ülke olarak çok hızlı şekilde karanlık ve zor günlere savruluyoruz.

Halbuki CHP dışındaki partiler önce kendi iktidarlarını düşünmeseler her şey farklı olabilirdi.

Ülkenin çıkarlarını ve halkın sorunlarını kendi hesaplarının önüne koyabilseler bu yaşadıklarımızı yaşamayabilirdik.

Ben, artık Türkiye’nin acılar ve zor günler yaşamasını istemiyorum.

Terör, ekonomik kriz, siyasi istikrarsızlık sarmalında ortak geleceğimizin kaybolmasını kabul etmiyorum.

Bu topraklarda insanca ve barış içerisinde yaşamak elimizde.

Teknolojide, sanatta, sporda dünyayla yarışan; değer üreten ve ürettiği değeri hakça bölüşen bir ülke var edebiliriz.

Bunu başarabilecek her türlü kaynağımız var.

Yeter ki ‘Önce ben’ değil ‘Önce Türkiye’ diyelim.

Seni siyasette değil, bu siyaset düzenini değiştirmeye davet ediyorum.

1 Kasım’da sandığa gidip ‘Önce Türkiye’ diyen CHP için oyunu kullanman yalnızca bir başlangıç.

Sonrasında senden istediğim gelip CHP’nin bir parçası olman.

Önce siyaset düzenini, ardından da Türkiye’yi değiştirmen.

Nasıl bir ülkede yaşamak istiyorsan, onu var etmek için mücadele etmen.

Unutma ki Türkiye’nin sana ihtiyacı var.

Sana güveniyorum.

Sana inanıyorum.

Gel.

Güzel bir geleceği beraber kuralım.

Kemal KILIÇDAROĞLU

09 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR