AKP kongreye hazır

14 Temmuz Cumartesi günü saat 16.30’da İzmit İsmetpaşa Stadyumu'nda tek listeli gerçekleşecek olan AKP 4. Olağan İl Kongresi için hazırlıklar tamamlan...

BÜYÜT

14 Temmuz Cumartesi günü saat 16.30’da İzmit İsmetpaşa Stadyumu'nda tek listeli gerçekleşecek olan AKP 4. Olağan İl Kongresi için hazırlıklar tamamlandı
İlimizde 209 bin civarında üyesi bulunan AKP İl Teşkilatı’nın Cumartesi günü saat 16.30’da İzmit İsmetpaşa Stadyumu'nda gerçekleşecek 4. Olağan İl Kongresi için bütün hazırlıklar tamamlandı. İlçelerde komisyonlar kurarak her şeyi tek tek planlayan ve gerçekleştiren AKP İl Teşkilatı, kongreye katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına 41 bin hedefinin aşarak çıkacak. Gerçekleşecek olan kongrede 592 delegenin oy kullanma hakkı bulunurken, 50 asil 50 yedek olmak üzere, toplam 100 kişilik yönetim belirlenecek.
LİSTEYİ HAZIRLADI, ANKARA’YA GİTTİ
Tek listeli gerçekleşecek olan kongre için ise İl Başkanı Mahmut Civelek, önceki gün hazırladığı liste ile birlikte Ankara Genel Merkeze gitti. 50 kişilik asil 50 kişilik yedek olmak üzere toplam 100 kişiden oluşan yönetim kurulu listesinde kimlerin yer alacağı açıklanmazken, listeye girebilecek bazı isimler parti içerisinde telafuz edilmeye başlandı.
LİSTEDE KİMLER VAR?
Şimdiki yönetimde icra kurulunda yer alan Seçim İşleri Başkanı İdris Alp, Mali ve İdari İşler Başkanı İshak Yıldırım, Teşkilat Başkanı Mehmet İpşiroğlu, Sosyal İşler Başkanı Şahin Talus, Halkla İlişkiler Başkanı Hasan Ayaz, Tanıtım ve Medya Başkanı olan Hüseyin Demir, Ar-Ge Başkanı Nuri Güney, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Uzunoğlu, İl Sekreteri Tuba Şensoy, İl Muhasibi Yasin Akın, yöneticilerden Adnan Turan, Habip Aşı, Yaşar Can, Halil Baylam, Macit Haldız. Bunların yanında konuşulan diğer isimler ise; Halit Çokan, Şemsettin Ceyhan, Müge Olşen, Ercan Azak, Yılmaz Bayram, Mevlüt Demir, Mehmet Öztürk, Ceyhun Yalçın, eski İl Gençlik Kolları Başkanı Orhan Arıkan, Ercan Azak, Emine Yılmaz, İsmail Demir Erdoğan Çakır, Orhan Pala, Ali İhsan Adıgüzel, Semra Aksoy, Engin Güzel ve Ahmet Musa Şenol.
“BÜYÜK USTA BÜYÜK BULUŞMA”
14 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek olan AKP 4. Olağan İl Kongresi için kısa ve öz olan bir slogan belirlendi. “Büyük Usta, Büyük Buluşma” olan sloganın yanında görsel ise bütün ilçelerden bir parça taşıyor. Kocaeli’nde yer alan neredeyse önemli bütün tarihi eserlerin yer aldığı görsel ile Başbakan Erdoğan karşılanacak.
1000 TANE ARAÇ AYARLANDI
Kongre için hem köylerden hem de ilçelerden gelecek olan partililer için ise araçlar ayarlandı. AKP İl teşkilatı tarafından partililerin kongreye getirilmesi ve tekrar geri götürülmesi için ortalama kiralanan 800 ile 1000 arasında minibüs ve otobüs olacak. Bu araçlar için özel numaralandırılmış park yerleri ve formlar yer alacak. Araçlar ilçelerin uzaklığına göre en hareket etmiş olacak.
100 BİN SU, 41 BİN ŞAPKA
Kongre için 41 bin hedefini tamamlayan AKP, stat içinde çalışmalarını bitirdi. Bayrak ve görseller ise kongre akşamında gençler tarafından asılacak. Kongrede 100 bine yakın yarım litrelik pet şişelerde sular ve 41 bin adet şapka dağıtılacak.
BAŞBAKANLIKTAN FİRMA GELDİ
Dün ise Genel Merkez Başbakanlık ekipleri tarafından gelen ALTUS Firması İsmetpaşa Stadyuma’ gelerek başbakanın konuşma yapacağı platformu stadyumdaki ses sistemi, sahne ve düzenlemeleri yapmaya başladı.
10 BİN SANDALYE YERLEŞECEK
Bugün ise stadyum içerisinde yerlere kaplama yapılacak. Sonrasında kaplanan alan üzerine 10 bin tane sandalye yerleştirilecek. Sandalyeler gelen konukların önem derecesine göre A protokolü, B protokolü olarak gruplandırılacak.
DIŞARI YAYIN YAPILACAK
Gerçekleşecek olan kongrede ilk olarak yöresel oyunlar için folklor gösterisi olacak. Ardından konuşmalar ve sonrasında seçim gerçekleşecek. Kongreye gelen ancak sığmayan vatandaşlar için ise dışarıya LED ekranlar kurulacak.
KADIN KOLLARI’NIN SLOGANI TAMAM
AKP İl Gençlik Kollarının “2023’ün Mimar Sinan’ı, AK Gençliğin büyük ustası, Kocaeli sana hasta, hep aynı safta” olan sloganlarının yanında kadınların ise farklı bir sloganı var. AKP İl Kadın Kollarının sloganı ise “Kadınız Anneyiz Başbakanımızla birlikteyiz”
BAŞBAKANIN PROGRAMI YOĞUN
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü saat 16.30’da İsmet Paşa Stadı’na gelecek. Burada kongrede konuşmalarını yaptıktan sonra Başbakan Erdoğan saat 17.00’da stadyumun dışında yer alan 17 Ağustos Stadı’nda 133 tane kamu toplam 158 yatırımın toplu açılış bayramını gerçekleştirecek.

AÇILIŞ SONRASINDA DÜĞÜN
Açılış bayramının ardından ilimize açılan ve müşteri kabulüne başlayan Yahya Kaptan Mahallesi'ndeki Ramada Otel'e uğraması da beklenen Başbakan Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu Harun Karaosmanoğlu’nun Lastik-İş Tesisleri’nde gerçekleşecek olan düğününe katılacak.
41 BİN HEDEF AŞILDI
Kocaeli’de 209 bin civarında üyesi olan AKP, 14 Temmuz Cumartesi günü İzmit İsmetpaşa Stadyumu'nda Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan il kongresi için koyduğu 41 bin hedefini tamamlamakla kalmadı 43 bin 500 kişiye çıkarak hedefi aştı. Herkesi tek tek arayan ve gelip gelmediğini kontrol eden AKP, 39 bin 913 kişiyi telefonla arayarak kongreye katılacağına dair tamam yanıtı aldı.

13 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR