Aydınlık: Yanlış yansıtılıyor

İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, sonunda Kuzey bebeğin yaşadığı sağlık rezaleti hakkında açıklama yaptı. Aydınlık, olayların yanlış aksettirildiğini i...

BÜYÜT

İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, sonunda Kuzey bebeğin yaşadığı sağlık rezaleti hakkında açıklama yaptı. Aydınlık, olayların yanlış aksettirildiğini iddia etti.

Ayışığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel sabah kahvaltısına katılan İl Sağlık Müdürü Aydınlık, 5,5 senedir 7 gün 24 saat görevlerinin başında olduğunu belirtti. Acil müdahaleler hakkında da açıklamalarda bulunan Aydınlık, “2002 yılında 10 bin 203 kişiyi, 2010 yılında ise 50 bin 140 kişiyi acil kurumlara taşıdık. Rakamlardan da anlaşılacağı gibi acil müdahale oranımız son 8 yılda 5 kat arttı” dedi. Sağlık Bakanlığı Hastanelerinde çalışan uzman hekim ve yapılan muayene sayılarını da açıklayan Aydınlık, “2002 yılında 347 hekimle 2.347.857 kişiye, 2010 yılında ise 580 hekimle 4.868.228 kişiye hizmet verdik. Hem hekim hem de muayene sayımız ortalama 2 kat artış gösterdi” şeklinde konuştu. Anne ve çocuk sağlık parametrelerinin bir ilin gelişmişlik seviyesini gösterdiğini savunan Aydınlık, “Bizim ilimizde bu seviye yüzde 100’dür” dedi.

“YANLIŞ YANSITILIYOR”
Konuşmasının sonunda basın mensupları tarafından Kuzey bebeğin yaşadığı ambulans rezaleti hatırlatılan Aydınlık, yapılan açıklamaların yanlış olduğunu ve bununla ilgili Vali Ercan Topaca’nın yaptığı açıklamanın yeterli olacağını belirterek, Kuzey bebeğin Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ne sevki sırasında yaşanan olayların tam anlamıyla bilinmediğini ve bu konu hakkında soruşturmaların devam ettiği dile getirdi. Ambulans sayılarının 12 den 172’ye çıkarıldığını ve yoğun bakımda yatak sayısının yeterli olduğunu savunan Aydınlık, “Çocuk yoğun bakımında yeterli sayı olmadığı için Kuzey bebeğin İstanbul’a sevki gerçekleşmiştir. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hasta koruma sorunlarını çözme yolunda çok fazla yol kat ettik. Herkesin hakkı korunacak” dedi. Aydınlık, hekim sayısının yetersiz olduğuna vurgu yaparak, “Türkiye’de hekim başına 70 kişi düşüyor. Gün içinde 20’den fazla hastaya bakılmaz deniliyor. Geri kalan 50 kişiyi üfürükçüye mi göndereceğiz. Kocaeli’de hekim başına 50 hasta düşüyor” dedi.

20 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR