“Üçyol’un sonu güzel olacak”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan , belediye meclis üyesi Muammer Biner ile birlikte çevre düzenleme çalışmalarının yapıldığı Bekirdere Üçyol da...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan , belediye meclis üyesi Muammer Biner ile birlikte çevre düzenleme çalışmalarının yapıldığı Bekirdere Üçyol da incelemelerde bulundu.

Üçyol’daki çalışmaların 5-6 ay içinde tamamlanacağını söyleyen Başkan Doğan, “İzmit’in güzelleşmesini istiyoruz. Bunun içinde kentin çeşitli yerlerinde çevre düzenleme çalışması yapıyoruz. Yeni Cuma ve Fevziye Parkı’ndaki çalışmalar bitti. Acısu ve Cumhuriyet Parkı’ndaki çalışmalara da yakında başlayacağız. Dar Sokak’taki çalışmalarda büyük bir hızla devam ediyor. Üçyol’da da yoğun bir çalışma içindeyiz. Bölgeye ayrı bir hava katacak, esnafın gelirini artıracak, Bekirpaşa’ya prestij kazandıracak bu proje için vatandaşların görüşü alındı. Üniversitemiz titiz bir çalışma yaptı. Halkımızın onayı alındıktan sonra çalışmalara başladık. Şevkat Sokak’taki çalışmalarla burası tamamen yayalaşmış olacak. Sadece taksicilerin yer alacağı bu sokak yarı açık bir pasaj havasına bürünecek. Bu çalışmalar yapılırken özellikle esnaflarımız sıkıntı çekiyor. Her nimetin mutlaka bir külfeti oluyor. Sıkıntılar gelip geçici. İşin sonu çok güzel olacak. Yapılacak çalışma en çok esnafımıza yarayacak” dedi.

ESNAFTAN DESTEK

Üçyol daki çalışmanın yıllardır beklenen bir çalışma olduğunu da söyleyen Doğan, “Proje sadece Şefkat Sokak ile sınırlı değil. Atatürk anıtının da yer aldığı Zincirlikuyu Camii’ne kadar olan bölümde büyük bir değişim olacak. İzmit’in sokaklarını ilmek ilmek işliyoruz” şeklinde konuştu. Üçyol’daki esnaflarda yapılan çalışmaya destek vererek, “Çok güzel bir proje hazırlandı. Proje, Bekirpaşa’nın değerini arttıracak. Başkan Doğan’a çalışma için teşekkür ederiz” dediler. Üçyol’daki çalışmaların yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olacağı kaydedildi.

03 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR