Hakan Yalnız’dan gençlere tavsiye: Başarının yolu çok çalışmaktan geçer

Türk Pirelli Fabrika Müdürü Hakan Yalnız ,Türk Pirelli Anadolu Lisesi’ne konuk olarak ‘kariyer ve hedef belirleme ‘ panelinde  öğrencilerle  söyleşid...

BÜYÜT

Türk Pirelli Fabrika Müdürü Hakan Yalnız ,Türk Pirelli Anadolu Lisesi’ne konuk olarak ‘kariyer ve hedef belirleme ‘ panelinde  öğrencilerle  söyleşidebulundu. Konuşmasına  müdürü olduğu  Türk Pirelli Lastik fabrikası ile  ilgili bilgiler  vererek başlayan Yalnız,’’Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Başarının yolu çok çalışmaktan geçer. Gençleri üç gruba ayırabiliriz. Vazifelerini yapanlar, vazifelerini yaptıklarını iddia edenler. Son grupta ise vazifelerini yaptıktan sonra biraz daha fazlasını yapmak için çalışanlar vardır. İşte hayatta büyük başarı elde edenler bu gruptaki gençlerdir. İmkansız kelimesini unutun. Sizden imkansız olan hiçbirşey istenmez’’dedi.


“GÖZLEMCİ OLUN”

Konuşmasının  ara bölümlerinde kendi hayatından ve yurtdışı deneyimleri  ile ilgili bilgi veren Türk Pirelli Lastik Fabrikası Müdürü Hakan Yalnız,’’Cesaretli olun, zorlukların üstüne gidin. Herşeyi araştırın sürekli bilgi haznenizi genişletin. Çevrenizde olup biten herşeye dikkat edin iyi bir gözlemci olun. Bakmak ile görme arasındaki farkı iyi anlayın. Bugün ülkemizde kazaların yüksek oranda sebebide bakmak, biz görürsek sorun çözülür. Yapılması gereken hiçbirşeyi ihmal etmeyin, zamanında yapın. Herşey mükemmel olsa bile bazı işlerin aceleye gelmeyeceğini aklınızdan çıkarmayın sabretmeyi bilin. Size anlatılanları iyi dinleyin, bilgi sahibi olun. Birde mutlaka yabancı dil öğrenin ,tercih  olarak tüm dünyanın ortak kullandığı İngilizce olabilir ’’ dedi.


ÇİÇEK VERDİLER

Yalnız konuşması sonrasında  ise  öğrencilerin sorularını yanıtladı. Panel sonrası Okul Müdürü Ahmet Güzeldal tarafından çicek verilerek  teşekkür edilen Türk Pirelli Fabrika Müdürü Hakan Yalnız okulun  şeref defterini  de  kısa  bir yazı yazarak imzaladı.Okul aile birliği başkanı Şenol Akgün ve ekibi de  organizasyonun kusursuz olması için çaba harcadılar.

15 Şubat 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR