KOÜ’nün sağlık projesi Kandıra’da hayat buldu

      Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan Ağız Bakımı ve Diş Sağlığı projesi, ÇYDD Şube Başkanı Sevim Deren desteğiyle Kandıra’da h...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan Ağız Bakımı ve Diş Sağlığı projesi, ÇYDD Şube Başkanı Sevim Deren desteğiyle Kandıra’da hayat buldu. Proje kapsamında öğrencilere dağıtılan diş fırçaları ve balonlar ile çocuklar hem mutlu edildi hem de bilinçlendirildi.

 

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Ağız Bakımı ve Diş Sağlığı projesi; Banat, Dünya Göz ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren’in desteğiyle Kandıra’da hayat buldu. Zafer İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Tasvire Hurşit Güneş İlkokulu’nda ana sınıfı, 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen bu proje ile çocukların daha sağlıklı ve mutlu gülümsemesi hedefleniyor.

 

ÇOCUKLARA BİLGİ VERİLDİ

 

Kandıra Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda anasınıfı, 1. ve 2. sınıf öğrencilerine diş sağlığı ve ağız bakım konusunda doğru tutum ve davranış kazanmalarına yardımcı olmak için, ağız ve diş bakımının önemli bir uygulaması olan diş fırçalama şekli ve tekniğinin ne olduğunu, hangi diş fırçasının seçilmesi gerektiğini ve diş ipi kullanımı alışkanlığının kazandırılması konuları hakkında çocuklara bilgi verildi.

 

ÇOCUKLAR BİLİNÇLENMELİ

 

Çocuklara verilecek doğru bilgilerin diş sağlığı bilincinin oluşmasında büyük önemi olduğundan bahseden proje yetkilileri, “Çocuklar, çürüğün erken döneminde görülebilen sıcak, soğuk, ve çiğneme ile oluşan hafif ağrı gibi sinyalleri zamanında yorumlayamazlar. Olayı ancak dayanılamayacak kadar ağrı olmasında fark ederler ki, bu durumda çok geç kalınmış olabilir. Bu konularda verilecek doğru bilgiler, diş sağlığı bilincinin oluşmasında önemli bir rol oynar” açıklamalarında bulundu.

 

DİŞ FIRÇASI VE BALON DAĞITILDI


Bu bilgiler dâhilinde etkinlikte, çocuklukta öğrenilen yanlış diş fırçalama tekniklerinin ve doktor korkularının, anne ve babaların ‘nasıl olsa yenisi çıkacak’ gibi yanlış tutum ve davranışları sonucunda oluştuğuna dikkat çeken proje yetkilileri, çocukların diş sağlığı konusunda daha doğru bilgiler edinmelerini gerektiğini vurguladı. Etkinlik sonunda ise Banat’ın sponsorluğunda dağıtılan diş fırçaları, Dünya Göz’ün desteğiyle dağıtılan balonlar ile çocuklar üzerinde etkinliğin kalıcılığı sağlanmaya çalışıldı.

 

06 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR