TÜRK Parti Lideri Kandıra’da

Partililerin ve halkın büyük ilgi gösterdiği Genel Başkan Ahmet Eyüp Özgüç, halkın yoğun ilgi ve alakasıyla karşılandı. Vatandaşların ve partililerin...

Partililerin ve halkın büyük ilgi gösterdiği Genel Başkan Ahmet Eyüp Özgüç, halkın yoğun ilgi ve alakasıyla karşılandı. Vatandaşların ve partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli milletvekili adayları da katıldı. Aday tanıtımının da yapıldığı programda Genel Başkan Ahmet Eyüp Özgüç bazı açıklamalarda bulundu.

 

İKTİDAR İLE MUHALEFET ARASINDA GİZLİ İTTİFAK VAR

Türk Parti Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, parlamentoda grubu bulunan Ak Parti, CHP, MHP ve HDP'nin iktidarın bütününü oluşturduğunu belirterek, "Aralarında gizli bir ittifak ve koalisyon var. Düşünceleri parlamentoya yeni bir siyasi partiyi sokmamak. AKP'nin iktidarda, diğerlerinin de muhalefette kalması işlerine yarıyor. Türkiye'de siyaset yapmak çok zor. MHP, CHP ve HDP, AKP'nin değirmenine su taşıyor. Birçok parti koalisyona açık ama MHP ve Devlet Bahçeli bunu reddetti. Çok güçlü bir biçimde iktidarın el değiştirme imkânı vardı ama bunu yapmadılar. Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi koalisyon yaptı. MHP bunu kabul etmedi. Ben bunu AKP iktidarının devamı için önemli bir siyasi hamle olarak görüyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de iki muhalefet parti elinden geleni yaptı. Bu parlamento değişmeli. Halkı ezen parlamento olmamalı. Yeni siyasette bunun üzerine kurulmalı. Türkiye'yi bölge ülkelerinden farklı kılan bir takım özellikleri vardı. Bunlardan biri seçim güvenliğiydi. Şimdi seçim güvenliği yok. Basın özgürlüğü yok edildi. Eleştirileri özgürce yapamıyoruz. Türkiye'de ÖSYM güvenliği de ciddi olarak milletin içini rahatlatan, güven veren unsurlardan biriydi. Şimdi bunu da kaldırıyorlar. Adalete olan güvenimiz kalmadı. Anayasa Mahkemesi'ne olan inancı kaybettik. Askerin tarafsızlığı, objektifline ve gücüne güvenirdi. Şah Fırat'ı terk edip geldi. Ülkenin Genel Kurmay Başkanı AKP'nin Genel Kurmay Şubesi gibi davranmaya başladı. Milli Güvenlik Kurulu iktidarın alt kabinesi çalışır gibi. Milli Güvenlik Kurulu'na güvenmiyorum” dedi.

 

ADAYLARI TEBRİK ETTİ

Konuşmasına devam eden Özgüç; “6 kandıralı adayımızı gönülden tebrik ediyorum. Böylesine zorlu bir yola bizimle beraber çıktılar. Hepsine teşekkür ediyorum. Çok zorlu bir yola hep beraber gönül koyduk. Türk milletinin huzuru için refahı için toplumda uzlaşma için TÜRK Parti kadroları Türkiye’nin geleceği için hazır tüm vatandaşlarımıza halkımıza gençlerimizi TÜRK Parti’ye çağırıyorum. 7 Haziran sabahı mührü TÜRK Parti’ye vurun. Hep beraber güçlü yarınlar için genç dinamik vatansever bir ülke için beraber yürüyelim” şeklinde konuştu.

18 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR