Başkan, Gebze İHH yönetimini konuk etti

İHH İnsani Yardım Vakfı Gebze Başkanı Turgut Veisoğlu ve yönetimini konuk eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Dünyada ya...

BÜYÜT

İHH İnsani Yardım Vakfı Gebze Başkanı Turgut Veisoğlu ve yönetimini konuk eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Dünyada yaşanan zulümlere seyirci kalmayan bir devletin, ülke insanımızın şefkat elini İHH gibi yardım kuruluşlarıyla göstermesini çok anlamlı buluyorum. Zalimlerin ezdiği mazlumların, İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizin, felakete uğramış, aç ve açıkta kalmış, tabii afetler sonucu evlerini yitirmiş ve savaşın korkunç yüzünü görmüş insanların umudu olan İHH’yı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

İNSANI YARATANDAN ÖTÜRÜ SEVİYORUZ

Şuurlu Müslümanların din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyada sıkıntıya düşmüş her insana el uzatacak ahlakta olması gereğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “1992’den beri hizmet vermeye başlayan, günümüzde 5 kıtada 120 ülke ve bölgeye ulaşmış İHH’nın, tüm dünyaya uzatılan sıcak bir el olması beni son derece memnun ediyor. Gerek savaş bölgelerinde gerek afet ve yoksullukların yaşandığı coğrafyalarda faaliyet yürüten İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) üstlendiği misyonu takdirle karşılıyorum. Kardeşlik bilinciyle hareket eden bu sivil organizasyon, dünyada kendinden söz ettiren ciddi bir yardım kuruluşu haline gelmiştir. Yoksulluğun giderilmesi noktasında yaptığı çalışmalarda dikkatlerimizden kaçmamaktadır. Bizler ve şuurlu Müslümanlar insanı yaratandan ötürü seviyoruz. Bundan dolayıdır ki, İHH’nın üstlendiği misyon ve vizyonu çok kayda değer buluyorum” şeklinde konuştu.

 

YAKINDA HİZMETE GİRECEK

İnsani Yardım Vakfı’nın Gebze temsilciliğinin yakın zamanda hizmete gireceği bilgisinin de verildiği ziyarette, Başkan Karaosmanoğlu açılışa davet edildi. Gebze Temsilciliği Başkanı Veisoğlu, “İdari binamızı yakın zamanda açacağız. Buradan hayırlı işler ortaya çıkacak. Başkanımızı da açılışımıza davet ediyoruz. Ülkemizin ve Gebze halkımızın yardımsever elini, İHH aracılığıyla dünyanın her yerine ulaştırmak tem amacımız” dedi.

10 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR