Kocaelispor’u 3 yıl sonra Süper Lig’e taşıyacağız

        CHP İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen önceki akşam Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin Otel Asya’da düzenlediği toplantıya konuk oldu. Kandıralı...

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen önceki akşam Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin Otel Asya’da düzenlediği toplantıya konuk oldu. Kandıralılar Dernek Başkanı Harun Reşit Kocagöz’ün ev sahibi olduğu toplantıda Sirmen, meclis üyesi adayları Bozkurt Uslu, Cengiz Kavşut, KOTO meclis üyesi Yusuf Erenkaya, Kandıra Belediyesi eski Başkanları Kenan Evin ve Turan Sarı, Aydınlar Ocağı eski Başkanı Ahsen Okyar da eşlik etti. Toplantıda ilk olarak konuşan Kandıralılar Derneği Başkanı Harun Reşit Kocagöz, “Sizleri burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Burada Sefa Bey milletvekilliği,başkanlık yapmış, Kocaelispor’un efsanevi başkanı.  Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum” dedi.

İMAR ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALKACAK

Kandıralılar Dernek Başkanı Kocagöz’ün ardından söz alan Sefa Sirmen, “Biz yıllarca Kandıralılarla beraber çalıştık. İnşallah yeniden beraber çalışacağız. Belediye kadroları çok geniş. Çalışmak isteyen herkese ihtiyaç var. Tabi ki bu dönem çok daha farklı projelerimiz var. Her şeyden evvel İzmit’teki imar adaletsizliğini ortadan kaldıracağız” dedi. Özellikle Kandıralıların yoğun yaşadığı Bekirdere ve Tavşantepe bölgelerinin güzel yerler olmasına rağmen çarpık yerleşme olduğunu söyleyen Sirmen, “Deprem yaşadık birçok bina yorgun. Güçlendirilmesi ve yenilenmesi için çalışacağız. İnsanların bütçesi yeterli değil. Bizde vatandaşlarımıza destek vereceğiz. TOKİ’nin kullandığı yetkileri vatandaşa da kullandıracağız. En büyük hedefimizi çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırmak” şeklinde konuştu.

“KOCAELİSPOR SÜPER LİG’TE OLACAK”

Yılda bin dolar verilse Kocaelispor’un derdinin biteceğini söyleyen Sirmen, “Her sene takım küme düştü ve seyrettiler. Bu kadar imkan olan belediyede ve sanayi kentinde Kocaelispor’un düşüşünü izlediler. Kocaelispor’un kalitesi bu kentle beraber düştü. Ama Kocaelispor’un ismi halen daha Süper Lig’deki takımlar kadar var. Belediyenin desteği şart. Biz geldiğimizde 3 yıl sonra Süper Lig’de olacağız” dedi.

“ANKARA’YA ÇIKIŞ SAĞLAYACAĞIZ”

Yeni yapılaşmada otopark sorununu çözdükten sonra trafik sorununu da çözeceklerini söyleyen Sirmen , “Ulaşım konusunda büyük sıkıntılar var. Kentin girişi ve çıkışı İzmit esnafına sorun oluşturuyor. Özellikle Kandıra’ya giden vatandaş kendisini direk cezaevinde buluyor. Şehir içine gidecek fırsatı olmuyor. E-5’te ki düzenleme trafiği daha da yoğunlaştırdı. Transit geçiş otoyol olacak. Merkez bankasının önüne ışık koyarak buradan Yalova ve Gölcük’ün yanı sıra Ankara’ya da çıkış sağlayacağız. Böylece şehir içi trafiğini rahatlatacağız” şeklinde konuştu.

 

 

KENTİ RAHATLATACAĞIZ

Sefa Sirmen, Pazartesi günü projelerini kamuoyuna açıklayacak. Konu ile ilgili konuşan Sirmen, “Kentin ihtiyacı olan rahatlamalar sağlayacağız. Kent meydanları olacak. En önemlisi Heykel’in önünü açarak büyük bir meydana gerçekleştireceğiz. Törenlerin yapılacağı şekle sokacağız. Halkevi meydanını yeniden restorasyona sokacağız. Valiliğin kalkmasıyla ortaya çıkacak meydanın altını otopark üstünü park yaparak güzel bir meydana kavuşacağız. Perşembe pazarının altı otopark olarak değerlendireceğiz. Böylece otopark ihtiyacı en aza inecek” dedi.

ŞEHRİ TRAMVAYA KAVUŞTURACAĞIZ

İzmit şehrini tramvay sistemine kavuşturacaklarını sözlerine ekleyen Sirmen, “Anıtpark’tan Cumhuriyet Mahallesi’ne kadar tramvay sistemi olacak, dönüşte ise sahil yolundan Anıtpark’a kadar olacak. Diğer güzergah ise Yahya Kaptan’dan Otogar’a kadar olacak. Üçüncü güzergah ise yine Anıtpark’tan Sanayi Sitesi’ne kadar olacak. Belli yerlerde raylı belli yerlerde lastikli tramvaylar olacak” dedi.

YURT KENT PROJESİ

Yurt kent projesi ile üniversite öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyleyen Sirmen, “Öğrencilerin hak ettiği barınma yerlerini sağlayacağız. Yuvam konut projemizle evi olmayan vatandaşlarımızın uygun taksitler ödeyerek ev sahibi olacak. Zamanında elverişli ve beğenilen konuklar yaptık. Her projemiz istihdam yaratacak ve kenti rahatlatacak. Gelen yönetim sabah işe giden akşam eve gelen bir toplum yaratmaya çalışıyor” diyerek sözlerine son verdi.

28 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR