“DOĞAN AMATÖR SPORUN KURTARICISI OLDU”

    Amatör spor kulüplerine büyük önem veren ve desteğini esirgemeyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, spor kulüpleri ve sporcularla periyodik...

BÜYÜT

 

 

Amatör spor kulüplerine büyük önem veren ve desteğini esirgemeyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, spor kulüpleri ve sporcularla periyodik aralıklarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kulüplerden Başkan Doğan’a övgü var

 

GERÇEKÇİ VE KARARLI YAKLAŞIM

Başkan Doğan son olarak Başaranspor Kulübü yönetici ve sporcuları ile kulüp lokalinde gerçekleşen kahvaltıda bir araya geldi. Başaranspor Kulüp Başkanı Şenol Çiçek,  Başaranspor yönetimi ve sporcuların hazır bulunduğu kahvaltıda, İzmit Belediyesi’nin “spor dostu belediye” olduğuna dikkat çeken Başkan Doğan, spor odaklı hizmetlerinde her zaman gerçekçi ve kararlı bir yaklaşım içerisinde olduklarına vurgu yaptı. 

 

YILLARDIR YAPILMAYANI YAPTIK

İzmit genelinde sürdürülen hizmetler sayesinde şehrin pek çok eksiğinin giderildiğini ifade eden Doğan “Bekirpaşa yıllarca bir spor tesisinin eksikliğini yaşıyordu. Göreve gelir gelmez bu eksiği gidermek için kolları sıvadık. Cephanelik Spor Kompleksi’ni hizmete açtık. Yıllarca spor tesisi ve sahası olmayan Bekirpaşa, şimdi Türkiye’nin amatör spora yapılan en büyük yatırımlarından biri olan Cephanelik Spor Kompleksi’ne ev sahipliği yapıyor. Yıllar sonra ortaya çıkan bu tablodan gurur duyuyorum” dedi.

 

“Spora siyaset karıştırmam”

Sözlerine İzmit Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine yaptığı yardımlar hakkında bilgi vererek devam eden Başkan Doğan “Biz göreve geldiğimiz günden bugüne her zaman gerçekçi, halka fayda sağlayan ve İzmit’e kazandıracak olan bir yönetim anlayışı içinde olduk. Bu amatör spor için yaptığımız hizmetler içinde geçerli. “2009 yılında 31 kulübe toplam 195 bin TL, 2010 yılında 35 kulübe toplam 205 bin TL, 2011 yılında 38 kulübe toplam 212 bin TL, 2012 yılında 42 kulübe toplam 312 bin TL'lik malzeme yardımı yaptık. Malzeme yardımlarımız bu yılda gerçekleştirildi. İzmit sınırları içerisinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine sadece malzeme yardımı olarak yaklaşık 1 milyon TL destek verdik. Kulüplerimize tesisler kazandırdık, Kocaelispor’a sahip çıktık. Spor kulüplerine ve sporculara verdiğimiz destekler konusunda asla popülist davranmadık. Her zaman emin, gerçekçi ve samimi adımlar attık. Spor üzerinden siyaset yapmam, spora siyaseti karıştırmam” dedi.

 

BAŞARANSPOR’A TESİS SÖZÜ

Başaranspor yöneticilerinden kulüp hakkında bilgi aldığını dile getiren Başkan Doğan “Kulübümüzün antrenman sahası eksiği olduğunu biliyorum. Antrenman sahası için uygun yer arayışımız sürüyor. Yer bulunduğu zaman İzmit Belediyesi olarak kulübümüze antrenman sahası olan güzel bir tesis yapacağız” dedi.

 

KULÜPLER ADINA TEŞEKKÜR

Amatör spora verdiği destek ve ziyaretinden ötürü Başkan Doğan'a teşekkür eden Başaranspor Kulübü Başkanı Şenol Çiçek “Hiçbir dönemde hiçbir belediye başkanın yapamadığı ve bu bölgenin ihtiyacı olan tesisleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptı. Sayın Doğan İzmit’te amatör sporun kurtarıcısı oldu. Gerçekçi bir şekilde her zaman yanımızdaydı. Başaranspor Kulübü ve tüm kulüpler adına Başkan Doğan’a teşekkür ederim” dedi.

 

25 Şubat 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR