“CHP’den her yıl 800 bin işsize iş imkânı”

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı sanayici Tahsin Tarhan, Gebze Yenikent Mahelesi’nde katıldığı toplantıda, CHP iktidarında her yıl 800 bin işsize iş ola...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı sanayici Tahsin Tarhan, Gebze Yenikent Mahelesi’nde katıldığı toplantıda, CHP iktidarında her yıl 800 bin işsize iş olanağı sağlanacağını söyledi.

CHP Gebze İlçe Örgütü, Gebze Yenikent Mahallesi’nde toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıya CHP Gebze İlçe Başkanı Güner Anlar Baş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte CHP milletvekili adayları Tahsin Tarhan ile Dr. M. Hilal Kaplan katıldı. Sanayiden, sağlığa, tarımdan işsizliğe kadar birçok konu hakkında açıklamalar yapan milletvekili adayları, “CHP iktidarına az kaldı. Biraz daha sabırlı olun” mesajı verdiler.

AZ KALDI BUNLAR GİDİYOR
CHP Yenikent Mahalle Temsilciliğinde düzenlenen toplantıya mahalle sakinleri yağmur ve soğuk havaya karşın büyük ilgi gösterdi. Yoğun katılım nedeniyle toplantı temsilcilik önünde düzenlendi. CHP Gebze İlçe Başkanı Güner Anlar Baş, “12 Haziran seçimlerine az bir süre kaldı. Gittiğimiz her yerde halkımızın CHP iktidarına olan susamışlığını görüyoruz. 12 Haziran seçimlerinde Türkiye’yi sonu belli olmayan bir yola sürükleyen AKP zihniyetini sandığa gömeceğiz” dedi.

İŞSİZLİK ORTADAN KALKACAK
CHP Kocaeli milletvekili adayı sanayici Tahsin Tarhan da konuşmasında CHP iktidarında her yıl 800 bin işsize iş olanağı sağlanacağını tanınacağını söyledi. Tarhan, “ Sadece GAP’ta 3 Milyar dolarlık bir yatırımla 3 milyon insana iş sahibi yapma imkânımız var. Bir sanayi olarak Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisinin işsizlik olduğunu biliyorum. CHP issizliği önlemeye kararlı. Bunun için programımız hazır. CHP’nin iktidar olduğu gün bu konuda çalışmalar başlayacak” dedi.

YOKSULLUK SİYASETİ YOK
CHP’nin doktor milletvekili adayı Mehmet Hilal Kaplan da aile sigortası, sağlık ve eğitim konularında açıklamalar yaptı. Mehmet Hilal Kaplan, “Türkiye sosyal devlet olmanın onurunu aile sigortası uygulaması ile yeniden yakalayacak. Yoksuluna sahip çıkacak. Aile sigortası ile işsiz bir ailenin hesabına her ay 600 ila 1200 TL arasında para yatırılacak. Aile rencide edilmeden ihtiyaçlarını karşılayacak. Aile sigortası ile fakir-fukara edebiyatı yapılmadan bu konu üzerinden siyasi rant elde edilmesinin önüne geçilecek. AKP aile sigortasının kaynağını soruyor. Türkiye’de 14 ayrı kuruluş zaten bu yardımı ayrı ayrı dağıtmaya çalışıyor. Biz üzerine yüzde 4’lik bir ilave kaynakla bu işi çözümleyeceğiz. Kaynak hazır” şeklinde konuştu.

06 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR