Eski Valilik binasında “altın klozet” incelemesi

Vali Topaca, kendisine iftira edilip hakaretlerde bulunulduğunu, bunun için de bina yıkılmadan önce kendisinin 'tespit davası' açtığını söyledi.   Y...

Vali Topaca, kendisine iftira edilip hakaretlerde bulunulduğunu, bunun için de bina yıkılmadan önce kendisinin 'tespit davası' açtığını söyledi.

 

Yaklaşık 5 yıl önce tadilata alınan ve bugünlerde de yıktırılacağı için boşaltılan Kocaeli'deki Vilayet binasında, 'altın kaplama klozet yapıldığı' iddiaları nedeniyle bugün Kocaeli 4. Sulh Hukuk Mahkemesi kararıyla inceleme yapıldı. Binanın içinin büyük bir bölümünün boşaltılmasına rağmen kimsenin içeriye alınmadığı Vilayet binasında yapılan tespitle ilgili açıklama yapılmazken, tespitin Vali Topaca'nın açtığı dava üzerine yapıldığı ortaya çıktı.

 

Vali Ercan Topaca, iddialarla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, tuvaletlerin ve buradaki malzemelerin altın sarısı krom kaplama olduğunu, bunların her yapı markette bulunabilir malzemeler olduğunu belirtmişti. Vali Topaca, daha önce bu iddialarla ilgili olarak Sayıştay denetçileri ve müfettişlerin de inceleme yaptığını, kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiğini söylemişti. Seçim öncesi de bu konu özellikle CHP'nin temsilcileri tarafından gündeme getirilmişti.

 

Hatay Valisi Ercan Topaca, bugün yaptığı açıklamada ise kendisine iftira edilip hakaretlerde bulunulduğunu, Kocaeli'deki Vilayet binasının yakında yıktırılacağı için de 'tespit davası'nı kendisinin açtığını söyledi. Vali Topaca, "İftiralar atılıp ağır hakaretlerde bulunuldu. Daha önce de açıkladım. Oradaki malzemelerin tamamının değeri 2 bin 811 Lira. Bunların değişik renkleri de var. Firma, rengini ifade etmek için 'Altın kaplama' demiş. Altınla alakası yok. Sadece rengi öyle olduğu için böyle deniliyor. Ben henüz kimseye karşı hakaret veya tazminat davası açmadım. Ancak bina yıkılmadan önce mahkemeye başvurarak önce bir tespit davası açtım. Bunun için tespit yapıldı. Öncelikle böyle bir şey olmadığını kamuoyu bilsin" dedi.

14 Haziran 2015 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR