Belediyesporlu izciler gazilerle buluştu

Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu izciler, Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında İzmit fuar içindeki İzci Evinde Kıbrıs ve Kore  gazilerinin davetli o...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu izciler, Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında İzmit fuar içindeki İzci Evinde Kıbrıs ve Kore  gazilerinin davetli olduğu söyleşiye katıldı. Programa Kıbrıs gazisi 61 yaşındaki Celal Akyıldız, 82 yaşındaki Kore gazisi Kamil Başer, Büyükşehir Belediyespor  eğitimci liderleri İsmail Önder Samur, Mustafa Kanıbol, Ramazan Akkuş, İlhami Özkan, Furkan Akpınar, Selma Samur, Eda Gülez ve izciler katıldı.

 

HİKAYESİNİ ANLATTI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gazi Celal Akyıldız ve Kamil Başer’in konuşmalarıyla söyleşi başladı. Kıbrıs Gazisi Celal Akyıldız, Kıbrıs harekatında adadaki Türklere saldıran ve işkence yapan Rumlara karşı başlatılan harekata katıldığını  ve savaş anında yanına düşen şarapnel parçasıyla şehit olan arkadaşının hikayesini anlattı.

 

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Salonda duygusal anların yaşanmasına neden olan söyleşinin ardından Kamil Başer ise sebep ve şartlar ne olursa olsun sorunların çözümünde son seçeneğin savaş olduğunu, her türlü sorunun medeniyet ve uzlaşma çerçevesinde çözüme kavuşacağı nasihatinde bulundu. Söyleşinin ardından izciler, günün anlamına binaen şiirler okudu. Program sonunda izciler, gazilere kitap hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

23 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR