Özunal: Devlet Bağkur primlerimizi karşılasın

Ülke genelinde bulunan muhtarları yaz sezonunda bölüm bölüm dolaşan Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyon Başkanı Ramazan Özunal dün Kocaeli Muhtarlar...

Ülke genelinde bulunan muhtarları yaz sezonunda bölüm bölüm dolaşan Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyon Başkanı Ramazan Özunal dün Kocaeli Muhtarlar Odası’nın konuğu oldu. Kocaeli Muhtarlar Dernek Başkanı Vedat Yoldaş’ın düzenlediği basın toplantısında ilimizdeki muhtarlarla bir araya gelen Ramazan Özunal, önemli konulara değindi.


HÜR İRADE İLE SEÇİLDİNİZ

Göreve geldiği günden beri bu gezinin dördüncü olduğunu belirten Ramazan Özunal, “Muhtar camiası çok güçlü bir camiadır. Sizler hür irade ile seçilmiş kanaat önderlerisiniz ama etkiniz ve yetkiniz yok. Bundan sonra bütün siyasi iradeye yetki ve sorumluluğun verilmesi yönünde sizlerden de destek bekliyorum” dedi.


MUHTARLAR KÜÇÜMSENEMEZ

Milletvekillerine, muhtarların yetki ve etkilerinin arttırılması gerektiğini söylemelerini de isteyen Özunal, “Muhtar camiası küçümsenecek bir camia değil. Muhtarlara kıymet veren siyasetçi daima yücelere çıkacaktır. O yüzden ortak aklı birlikte yürüteceğiz. Muhtarların en büyük sorunu olan BAĞKUR primini devletin karşılamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.


MİLLETVEKİLLERİNE DANIŞIN

Sözlerini sürdüren Ramazan Özunal, “İnsanların siyasi fikirleri olabilir, bunlar ayrı şeylerdir ama muhtarlar özlük hakları ile ilgili meseleleri valiye, belediye başbakanına değil milletvekillerine söylemeliler. O zaman istediklerimiz gerçekleşmiş olur. Sizden ricam, olur olmaz yerlerde maaşım ödeneğim nedir diye söylemekten uzak duralım” uyarısında bulundu.


TOPLUMSAL KONULARA HAZIRIZ

Özunal son olarak, “Demokrasinin temel taşları sizlersiniz. Bir yere gideceğiniz zaman hep birlikte gidin. O zaman göreceksiniz ki daha güçlü bir muhtarlık camiası olacağız. Buna inanmanızı gönülden istiyorum. Bireysel konulara değil toplumsal konulara her zaman hazır ve nazırız” ifadelerine yer verdi. Muhtarlar daha sonra Özunal’la birlikte Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ile Genel Sekreter Tahir Büyükakın’ı ziyaret etti.

19 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR