Türk Eğitim-Sen hukuk mücadelesini kazandı

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi Mevzuat Sekreteri Özkan Öztürk, “Öğretmen Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı”na ka...

BÜYÜT

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi Mevzuat Sekreteri Özkan Öztürk, “Öğretmen Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı”na karşı açılan davayı kazandıklarını açıkladı.

Türk Eğitim-Sen, “Öğretmen Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı”na karşı açtıkları davayı kazandı. Sendika binasında Şube Başkanı Süleyman Pekin ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapan Kocaeli 1 No’lu Şubesi Mevzuat Sekreteri Özkan Öztürk, kazanılan davanın ardından öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilecek olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Özkan şunları kaydetti “Bilindiği üzere, Bakanlığımızın birçok tuhaf uygulamasından biri olan Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı mutluluktan çok mağduriyete sebep olmuş, sendikamız da bu saçma durumu mahkemeye taşımıştı. Kazandığımız davalara bir yenisini daha eklemiş olan sendikamız vesilesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın Valiliklere gönderdiği yazıda Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yükselme Sınavı’nda 60 ve üzeri puan alanlar ile alanında veya eğitim bilimleri alanında tezli yüksek lisans öğrenimini 30 Eylül 2005 tarihine kadar tamamlayanların uzman öğretmenlik sertifikalarını alabileceklerini’ belirtti. Bu durum, bizim gösterdiğimiz kararlı mücadele noktasında sonuç almamız açısından elbette memnun edicidir.”

İKİNCİ KAZANIM
Öztürk açıklamasına şöyle devam etti “Sendikalar ne işe yarar? sorusuna cevap olacak bir müjdeli haberi de yine sendikamızın bir mücadele başarısı olarak kamuoyuyla paylaşmak isterim. Bilindiği üzere 12 Haziran seçimleri sonrası, 13 Haziran Pazartesi günü eğitim öğretime bir günlük ara verilmiş o gün için öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesimi söz konusu olmuştu. Bu durum üzerine Türk Eğitim-Sen olarak 23 Mayıs 2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'na yazı göndererek, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin ertesi günü olan 13 Haziran 2011 Pazartesi günü okullar tatil olacağı için eğitim çalışanlarının ek ders ücretlerini alamayarak mağdur olacaklarını belirtmiş, 13 Haziran tarihinde ek ders ücreti ödenmesi için Bakanlar Kurulu Kararının çıkarılmasını talep etmiştik. Bu girişimimiz sonucunda 18 Haziran 2011 tarihinde Bakanlar Kurulu, idari izinli sayılanların 13.06.2011 tarihindeki aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders nitelinde yönetim görevi ile hazırlık ve planlama görevi karşılığı ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması yönünde karar alınmıştır. İşte sendikalar ve özellikle Türk Eğitim Sen bu işe yarar” dedi.

22 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR