Engelli sporculara Vali’den eşofman!..

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilimizde bulunan çeşitli spor kulübü yönetici ve sporcularını, Uluslar Arası Gençlik Merkezi’nde ağırlayıp birl...

BÜYÜT

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilimizde bulunan çeşitli spor kulübü yönetici ve sporcularını, Uluslar Arası Gençlik Merkezi’nde ağırlayıp birlikte sohbet etme imkanı buldu ve engelli sporculara maddi ve manevi tam destek verilmesi için çalışmaları hızlandırdı

 

ENGELLİ SPORCULARA EŞOFMAN!..

Toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kulüp Başkanları ve yöneticileri katıldı. Toplantı sonunda Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu katılan sporculara eşofman takımı hediye etti ve günün anısına toplu fotoğraf çektirdi. Toplantıda bazı engelli sporcular kazandıkları madalyaları Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na takdim etti.

 

ÜÇ KULÜP KATILDI

Uluslar Arası Gençlik Merkezinde yapılan toplantıya Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Gökmen Aydın ve 3 görme engelli sporcu, Kocaeli Engelliler Yıldız Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Yıldız ile 6 sporcu ve 4 yönetici, Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Ulukavak ile 5 idareci,  5 izci ve 3 sporcuyla Uluslararası Gençlik Merkezinde bir araya geldi. Toplantı öncesinde Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Gökmen Aydın ve 2 görme engelli sporcu valiye çiçek verip, başarı dileklerinde bulundu. Bölgesel Erkekler Tekerlekli Basketbol Ligi’nde mücadele eden Kocaeli Engelliler Yıldızspor Kulübü’nü yeni sezon güçlü kadro kurmasını istedi. Engelliler çok kısıtlı imkanlarla mücadelesini sürdürüyor.

 

"SİZLERLE BİRLİKTE SPOR YAPACAĞIM"

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmada; “Bugün sizlerle burada buluşmaktan ayrı bir heyecan duyuyorum. Önümüzdeki dönemde il düzeyinde her açıdan spor yapma alt yapılarımızı ve buna bağlı kapasitelerimizi artırmak adına çalışmalarımızı konuşmak istedik. Güzel bir çabayı, hayata tutunmayı ve her alanda spor yapmayı ortaya koydukları için burada bulunan dernek ve kulüp başkanlarımız ile spor yapan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Hepimiz; birer engelli adayıyız. Hayatın akışı içerisinde kimi zaman kazaya bağlı, kimi zaman rahatsızlıklara bağlı olarak bu gerçekle karşı karşıya kalabileceğimizi hiçbir zaman gözden kaçırmamalıyız.

 

KULÜPLERE MADDİ VE MANEVİ DESTEK SÜRECEK

Bu olduğu taktirde de hayata tutunmayı öğreniriz. Hayatla ilişkiyi ve bağı koparmamalıyız. Bizlerde devlet olarak bu amaçla spor yapmayı amaçlayan sizlerin tüm çabasında yanınızda olmak zorundayız. Gerideki yıllarda ve görev yaptığım tüm illerde en öncelikli ve en önemli hizmet alanlarımdan biri bu alanlar oldu. Kimi zaman sizin paylaştığınız bu sandalyeye binip kent içinde ve kurumsal birimlerde o durumu bire bir yaşadığım zamanlar oldu. Hayata tutunurken sizlerin yaptığı spor ve böylesi etkinlikler benim için çok değerli”

Güzeloğlu konuşmalarının ardından kulüplerin faaliyetleri, sorunları ve taleplerini dinleyerek sporcu ve yöneticilerle sohbet etti.

24 Nisan 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR