“Gültepe okul inşaatına başlyoruz”

AKP Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Fikri Işık İzmit Gültepe ve Turgut mahallerini ziyaret etti. Işık...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Fikri Işık İzmit Gültepe ve Turgut mahallerini ziyaret etti. Işık Gültepeliler’e müjdeyi verdi; “Gültepe okul inşaatına artık başlıyoruz”

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık önceki gün il yönetim kurulu üyesi Recep Yıldız ve İzmit ilçe Başkanı Ali Korkmaz’la birlikte mahalleri gezdi. AKP’liler ilk olarak Gültepe Mahallesi’ni ziyaret etti. İftarı mahallede bir evde açan Işık daha sonra Hicret Camii Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle halkı ile bir süre sohbet eden Işık, mahalledeki esnafları da tek tek ziyaret etti.
MUHTAR OKUL İÇİN
IŞIK’A TEŞEKKÜR ETTİ
Işık daha sonra mahalle muhtarı Yusuf Çevik ile beraber Gültepe’de bulunan okul alanındaki çalışmaları inceledi. Muhtar Çevik burada yaptığı açıklamada “Milletvekilimiz Fikri Işık geçtiğimiz yıl Gültepe ilköğretim Okulu’nu davetimiz üzerine ziyaret etmiş okulun yıkılıp yeniden yapılması için elinden gelen gayreti göstereceğini söylemişti. Bugün; okul binamızın yıkım işleri bitmek üzere. Yakında inşaat başlayacak. Vekilimize yakın ilgisinden dolayı mahalle halkı adına teşekkür ediyorum dedi. Işık’da “Geçen yıl burada eski okul binamızı gezmiştik. Eski binanın yıkılıp yeniden yapılması gerektiği görüşüne varmıştık. Sayın valimizin de desteği ile okul yatırım programına aldık. Artık inşaat süreci başladı. İnşallah mahalle halkımıza yaraşır güzel bir okulu seneye tamamlamış olacağız. Gültepelilere şimdiden hayırlı olsun” dedi.
TURGUT’TA ÇAY SOHBETİ
Gültepe’den sonra Turgut Mahallesi’ne geçen Işık Evliya Çelebi Cami Derneği’nde vatandaşlarla sohbet edip çay içti. Işık mahalle muhtarı Muhittin Sevil’in de katıldığı ziyarette mahallede yapılan çalışmalar ve Türkiye gündemi ile ilgili konular hakkında vatandaşların sorularını cevapladı. Işık, burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Ülkemiz de ekonomik anlamda ciddi bir yol kat ettik. Avrupa ülkelerinde işsizlik oranı yüzde 10 seviyelerine yükselmişken Türkiye’de yüzde 9 seviyelerindedir.
ÇEHRE DEĞİŞECEK
Ülkemizde ve şehrimizde ki ana problem niteliksiz personele iş bulma problemidir. 28 Şubat süreci ile beraber meslek okullarına getirilen engeller sebebi ile oluşan bu sorunu da yeni eğitim sistemimizle engelleri kaldırarak aşıyoruz.” Daha sonra yerel konular ile ilgili vatandaş ile sohbet eden Işık, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına devam ettiği Miralay Mümtaz Caddesi çalışmalarının son etabının da bitmesi halinde mahallenin çehresi değişecek”

10 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR