CHP-MHP-HDP koalisyonu olsaydı terör olur muydu?

AKP İl Başkanlığı, partinin 15’nci kuruluş yıl dönümünde 93’üncü genişletilmiş il danışma meclisini yaklaşık 4 bin 500 teşkilat mensubunun katılımıyla...

AKP İl Başkanlığı, partinin 15’nci kuruluş yıl dönümünde 93’üncü genişletilmiş il danışma meclisini yaklaşık 4 bin 500 teşkilat mensubunun katılımıyla İnterteks fuar alanında yaptı. Katılımın oldukça yoğun olduğu programa Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AKP Milletvekilleri İlyas Şeker, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, parti kurucu başkanı ve Bilim ve Sanayi eski Bakanı Nihat Ergün, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Danışma meclisinin divan kurulu başkanlığını Teşkilat Başkanı Mustafa Kocaman üstlendi.

 

“AK PARTİLİ OLMAK KOLAY DEĞİLDİ”

Açılış konuşmasını yapan Şemsettin Ceyhan, “Bu ayki yaptığımız danışma bir miktar farklılık gösteriyor. Böylesi bir coşkuyla partimizin Kocaeli’deki kuruluşunu kutluyoruz. Tam 15 yıl önce 17 Ekim’de AK Parti Kocaeli Teşkilatı kuruldu. Sayın Nihat Ergün kurucu il başkanımız olarak startı vermişti. O günlerde AK Partili olmak bugünkü kadar kolay değildi. O gün biz kurucu iradenin temeliyle bu parti 15 yaşına geldi. Kurucu olduğu ruhu kaybetmedi bu parti. İlk günkü aşkla bu salonda toplandık” dedi. 

 

“DAHA FAZLA KAN DÖKÜLÜRDÜ”

Ardından söz alan İbrahim Karaosmanoğlu, “Güzel işler yaptık. Ülkemize ve insanlığa ufuk açtık. Yerelde de 13’üncü yıla yaklaştık. Geri dönüp baktığımızda çok bereketli işler yaptığımızı görüyoruz. Daha yapacak çok işimiz var, daha gidecek çok yolumuz var. Bakın Cumhurbaşkanımız kritik andaki fırsatı değerlendirmeseydi çok daha fazla kan dökülürdü. O gereğini yaptı, biz de yapacağız. Küçük işlerle uğraşmayacağız. Bizim derdimiz vatandaşımızın derdini dert edinmektir. Çözüm odaklı çalışmalıyız. Teşkilatlarımız görevini yaptı. Şehrimizi sahiplendik” şeklinde konuştu.

 

“TARİHE GEÇTİK”

Nihat Ergün, “93. danışmasını yapan ender teşkilatlarındandır Kocaeli. Türkiye’nin en çok hizmet yapan partisini kurmak bize nasip oldu. Gerçekten tarihe geçtik. Sadece Cumhuriyetin değil, milletin tarihine geçen bir siyasal hareket olduk. Türkiye’yi demokratik ve zengin bir Türkiye olarak inşa etmeliyiz. Darbecilik nesilden nesile geçen bulaşıcı bir hastalık. Türkiye’nin milli gelirini, hukuk düzeyini, demokratik düzeyini daha da arttırmalıyız. Böylesine büyük badireler atlatmış güçlü bir partide yer aldığım için gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu.

 

“YOLUMUZ UZUN”

Son olarak söz alan Fikri Işık, “15’inci kuruluş yılımızı anlamlı bir danışma meclisiyle kutluyoruz. 15 yıl içerisinde partimize hizmet etmiş tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kolay değil. İnanın bizim yolumuz upuzun ve hiç bitmeyecek bir yol. Partimizi kurduğumuz günleri daha dün gibi hatırlıyoruz. İlk toplantımızı 17 Ekim 2001’de yapmıştık. Çok heyecanlıydık. Arzuluyduk. O günden bugüne çok güzel hizmetler yaptık. Bizim yaşadıklarımız bir siyasi partinin belki 100 yılda yaşadıklarından daha fazladır” dedi.

 

“ASIL MAĞDUR 79 MİLYON”

Sözlerini sürdüren Işık, “Bazı siyasi partiler çok mağdur oluyor diyorlar. Asıl mağdur 79 milyondur. Hainleri devletin tüm kurumlarından tek tek temizliyoruz. TSK en iyi paşalarını kaybediyor diyorlar, eğer bir subay sözde abi dediği okyanus ötesinden emir alıyorsa memleketine bir faydası olur mu? 15 Temmuz akşamına göre bugün TSK çok daha güçlüdür. Önümüzdeki süreçte anayasa değişikliği teklifimizi meclise sunacağız. Diğer partiler de tekliflerini sunsunlar. 7 Hazirandan sonra CHP, HDP, MHP koalisyonu seçilmiş olsaydı, böyle bir Türkiye’de terörle mücadele olur muydu? ‘Yeter söz milletindir’ diyoruz. Hodri meydan” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK 

yurudu.jpg

16 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

DADAŞ 41 - SAYIN BAKANIM MHP,CHP VE HELE HELE HDP İLE ASLA KOALİSYON ORTAĞI OLMAZDI,AMA AKP'Yİ BİLMİYORUZ OLUR MUYDU?

Yanıtla . 0Beğen 16 Ekim 09:08
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR