"Sendikayı tanımayan patronlara karşı mücadele etmeliyiz"

Yeni yıla grevde giren Sca Yıldız işçileri; yoğun kar altında grevlerini sürdürüyorlar. DİSK'e bağlı Tümka-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu işyerinde...

Yeni yıla grevde giren Sca Yıldız işçileri; yoğun kar altında grevlerini sürdürüyorlar. DİSK'e bağlı Tümka-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu işyerinde grevin 11. gününde Emek Partisi MYK üyesi Tarık Erkan, Emek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik Emek Partisi ve partililer işçileri ziyaret etti.

 

“11 GÜNDÜR GREVDEYİZ”

Emek Partisi üyelerini karşılayan Tümka-İş Genel Başkanı İlhan Özel, “3.5 yıldır örgütlenme çalışmaları yaptık, örgütlendik. Çalışma Bakanlığı'ndan yetki aldık. TİS sürecini başlattık. Ülker işvereni yetkimizi ve sendikayı tanımadığını masaya oturmayacağını söyledi. Sendika olarak yasal yolları bitirdikten sonra grev aşamasına geldik. 11 gündür direnişteyiz. Biz bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ayrıca Emek Partisi'ne bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz" dedi.

 

“GÖREVİMİZİ YAPACAĞIZ”

Tarık Erkan ise, “İşçilerin demokratik örgütlenme haklarını kullandığı için sendikayı tanımayan patronlara karşı mücadele etmeliyiz. Grev hakkını tanımayan, patronlara karşı, konfederasyon farkı gözetmeksizin bütün işçiler birleşik mücadeleyi başarmalı. Sca Yıldız işçilerini yalnız bırakmamalı, işçi kahvelerinde, işçi duraklarında, işyerlerinde; sermayeye karşı tüm işçileri duyarlı hale getirmeliyiz. Böylesi çalışmada parti olarak biz de görevlerimizi yerine getireceğiz" şeklinde konuştu.

04 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ahmet - direnen işçiler kazanacak. işçi sınıfı birleşerek kazanacak. tüm dostlarımıza selam olsun...

Yanıtla . 0Beğen 04 Ocak 16:50
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR