2 Vali Yardımcısı daha görevine başladı

28 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile; Diyarbakır Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban ile Hukuk Müşaviri Ali Yener,...

28 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile; Diyarbakır Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban ile Hukuk Müşaviri Ali Yener, ilimizin yeni vali yardımcıları oldular. Vali yardımcılarından Dursun Balaban 30 Temmuz’da görevine başlarken, Hukuk Müşaviri Ali Yener ise 28 Temmuz Salı günü resmi olarak Kocaeli Valiliği’nde yeni görevine başladı. Kocaeli Valiliği’nde vali yardımcısı sayısı böylelikle 9’a yükselmiş oldu.

 

DURSUN BALABAN KİMDİR?

1957 yılında Erzurum İspir doğumlu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajına müteakip 1983 yılında İstanbul Kaymakam Adayı olarak memuriyet hayatına başladı. 8 ay süreyle İngiltere’de yabancı dil eğitim görmüş gördü. Tekirdağ Saray, Yozgat Boğazlıyan Kaymakam Vekillikleri’nden sonra; Artvin Borçka, Ordu Aybastı, Samsun 19 Mayıs, Yalova Altınova, Bilecik Bozüyük, İzmir Tire ve Bursa Karacabey’de kaymakamlık yaptı. Son olarak Balaban,1 Eylül 2012 tarihinde Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığı’na atandı. Yeni görev yeri, Kocaeli Vali Yardımcılığı olan Balaban, evli ve 3 çocuk babası. Yeni vali yardımcısı Dursun Balaban 30 Temmuz Perşembe günü resmen yeni görevine başladı.

 

ALİ YENER KİMDİR?

1966 Samsun doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Kamu görevine Tokat’ta kaymakam olarak başlayan, Konya Emirgazi, Erzincan Kemah’ta kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum Vali Yardımcısı olan Ali Yener, Kilis’e atanınca istifa etti. Ardından da LDP’den Erzurum İl Başkanı oldu. 2003’te yeniden kamu hizmetine döndü, Ordu Vali Yardımcısı olarak göreve başladı. 2008’de birinci derece kadrolu hukuk müşavirliğine atandı, daha sonra Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Danışmanlığı görevine getirildi. Son Akdeniz Oyunları’nı koordine eden Yener’in şimdiki görev yeri ise Kocaeli Vali Yardımcılığı oldu.

03 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR