Rafet Kırgız’dan Hakan Yağcıoğlu’na yanıt…

Kocaelispor Başkanı Rafet Kırgız, gazetemiz spor yazarı Hakan Yağcıoğlu’nun dünkü yazısı üzerine yazılı bir açıklamanda bulundu. İşte o yazı…Sn: Hakan...

BÜYÜT

Kocaelispor Başkanı Rafet Kırgız, gazetemiz spor yazarı Hakan Yağcıoğlu’nun dünkü yazısı üzerine yazılı bir açıklamanda bulundu. İşte o yazı…

Sn: Hakan Yağcıoğlu
Yazılarının çoğunda rahmetli babanın yakın arkadaşı olduğumu ve baba dostu olduğumu yazardın ki doğrudur...
Beni çok uzun süredir tanıyan, ne karakterde olduğumu bilen insanların başında gelirsin.
Kendimi anlatma gibi bir niyetim yok. Ama sorduğun sorulara cevap vermek zorunda olduğumu hissediyorum.

1. Yaptığım basın toplantısında, cımbızla çekiliyor kelimesine takılmışsın. Niye üstüne alınıyorsun anlamış değilim. Haberin yalan olduğunu söyleyende olmadı. Basın toplantısına katılsaydınız, bu şekilde algılamazdınız. Benim söylemim sadece o haberle ilgili değil, tüm haberlerle ilgiliydi ki, haber doğru bile olsa Kocaelispor'a zarar verirse yazmayın diyen Valimizin iyi niyet sözünü de ilave ettim.

2. Taraftarımızı hiçbir zaman tu kaka ilan etmedim. Her konuşmamda, kendilerine ihtiyacımız olduğunu, müthiş destek olduklarını, taraftarımızın bizim baş tacı olduğunu, onlara ihtiyacımız olduğunu söyledim.

3. Genel Kurulun son günü bir liste hazırlanmıştır ve o listeden vazgeçilmiştir, sonra yeni liste yapılmıştır diyorsun, kesinlikle böyle bir şey yoktur. Zar zor bir liste yapılmıştır, o da son gün saat 16,30 da basılmıştır. Aksini söylemek ya da iddia etmem çok yanlış ve yalandır.

4. Yerel ve Ulusal Basına saygımız sonsuzdur. Hiçbir zaman ayırımcılık yapmak gibi düşüncemiz hiç olmamıştır. Hele hele basınla dans etmek gibi bir düşüncemiz asla yoktur. Hep saygı duyduk.

5. Bu kulüp kesinlikle kapatılıp, Körfez Spor olarak lanse edilemez demişim, doğrudur. Kocaelispor kulübü markadır. Kocaelispor kulübü Türkiye'ye mal olmuş 45 yılı başarılarla dolu, iki kez Türkiye kupasmı kazanmış, Kocaeli kentinin Siyasilerinin tanıtımında 1.derecede etken olmuş Türkiye'de her kulübün, her taraftarın sevgisini kazanmış köklü bir kulüptür. Kesinlikle ve kesinlikle kapatılamaz veya birleştirilemez.

6. Yönetimi T.F.F den 4 Milyon bekliyor... Sayın kardeşim Kocaelispor kulübünün kimden alacağı varsa sonuna kadar mücadele ederiz, Kocaelispor'un haklarını kimseye yedirtmeyiz. Sonuna kadar, ölene kadar, mücadele etmeye yeminliyiz, bunu bilmeni istiyorum.

Kocaelispor kulübünü basamak olarak kullanmak gibi bir niyetimiz yok. Şahsen benim yok. Düşünen ( şahsımla ilgili) ŞEREFSİZDİR, NAMUSSUZDUR, AHLAKSIZDIR... Tabiî ki Haluk ULUSOY yakın arkadaşım. 2 dönemde başkanımdı. Ne görev verirse versin yaparım. Bu vesile ile Kocaeli'ye verdiği değere ve katkıya teşekkür ederim.Başka hiçbir yönetimi de girmem, olamam. Ben ekip adamıyım. Ben Kocaelispor için 2004 Yılında T.F.F Yönetim Kurulu Üyeliğini bırakıp, Kocaelispor Yönetim Kuruluna girmiş kişi olarak, bunu nasıl düşünürler, nasıl yazarsınız anlamış değilim. Bu tip yazılar, Kocaelispor'a kesinlikle çok büyük zarar veriyor. Daha dikkatli, daha sağduyulu olmaya dikkat etmeliyiz.
Sevgili Hakan kardeşim, beni istediğin gibi eleştirebilirsin, basma her zaman
saygım vardır. Eleştirirken daha adil olmanı, aba altından sopa göstermemeni, çorap örmemeni istiyorum.
Saygılımla Rafet KIRGIZ

28 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR