Üner AKP % 58’in, CHP % 42’nin, biz ise yüzde 100’üne talibiz

HAS Parti İzmit İlçe Başkanı Sinan Üner “AKP diyor ki ben yüzde 58’in, CHP diyor ki yüzde 42’nin oyunu alacağım. İşte tam da HAS Parti’yi geleceğin pa...

BÜYÜT

HAS Parti İzmit İlçe Başkanı Sinan Üner “AKP diyor ki ben yüzde 58’in, CHP diyor ki yüzde 42’nin oyunu alacağım. İşte tam da HAS Parti’yi geleceğin partisi yapan nokta burasıdır. HAS Parti halkın yüzde 100’ü üzerinden seçimlere hazırlanmaktadır” dedi.

HAS Parti İzmit İlçe yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde açıklama yapan HAS Parti İzmit İlçe Başkanı Sinan Üner “Türkiye’nin son zamanda tartıştığı önemli konulardan birisi de iki partili sistem tartışmasıdır. İki partili bir sistem istiyoruz demek, aslında tek partili bir devlet, tek partili bir rejim istiyoruz demektir. İki partili sistem istiyoruz demenin tersinden okunuşu da şudur: Sayın Başbakan bunu söylerken millete diyor ki, önce sakın ha oyları bölmeyin, bize oy verin. Arkasından da diyor ki, bize oy vermezseniz Cumhuriyet Halk Partisine oy verin diyor. Bizim milletimiz iki partili sistem, yani Amerikan sisteminin bir parçası olamaz” dedi.

YÜZDE 100’E TALİBİZ
Bu kamplaşma, iki partili sistem, başkanlık sistemi derken seçim geldi çattı diyen Üner, “Bu kamplaşmayı nasıl sonuçlandıracaklar? Birisi diyor ki ben yüzde 58’in oyunu alacağım. Öteki de diyor ki ben yüzde 42’nin oyunu alacağım. İşte tam da HAS Parti’yi geleceğin partisi yapan nokta burasıdır. Onlar 58–42 üzerinden son kamplaşmalarını yapsınlar, HAS Parti halkın yüzde 100’ü üzerinden seçimlere hazırlanmaktadır. Ve siyasetimizi halkın tamamını kapsayacak, kuşatacak şekilde uygulamaya, söylemeye, yapmaya devam ediyoruz” dedi.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR