Kaçar: AKP, 2. Lale Devri’ni yaşıyor

AKP’YE ELEŞTİRİ MHP milletvekili aday adaylarından eski il başkanlarından Nurdoğan Kaçar, gazetemize verdiği röportajda gündeme ilişkin değerlendirm...

AKP’YE ELEŞTİRİ

MHP milletvekili aday adaylarından eski il başkanlarından Nurdoğan Kaçar, gazetemize verdiği röportajda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kaçar, iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

 

“BOL BOL PEŞKEŞ ÇEKTİLER”

İktidarın 13 yıllık sürede ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiğini, kendi zenginlerini oluştururken halkı fakirleştirerek muhtaç hale getirdiğini belirten Kaçar, “AKP’nin 2. Lale Devri’ni yaşıyor. AKP’nin 13 yıl boyunca ülkenin milli kaynaklarını özelleştirme adı altında peşkeş çekti” dedi.

 

İl başkanlığından sonra siyasete ara mı verdiniz?

Ben siyasete ara vermedim. İl başkanlığı görevini bitirdim ve arka planda partim ve teşkilatım için elimden gelen çalışmayı ortaya koymaya çalıştım. Teşkilatım bana ne görev verdiyse onu elimden geldiğince yerine getirdim.

 

“OLUMLU TEPKİLER VAR”

40x40 kapsamında yaptığını çalışmalarda halktan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Her gün farklı ilçe ve bölgede halkımızla birlikte oluyoruz. Halkımıza 13 yıllık AKP iktidarı döneminde yapılan yanlışları anlatmaya çalışıyoruz. Çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve kendimizi halkımıza anlatıyoruz. Birkaç istisnai durum dışında halkımızın da MHP’yi iktidarın alternatifi olarak gördüğünü hissediyoruz. Bizler de halkımız da bu geri dönüşümü gördükçe daha fazla çalışıyoruz ve MHP’nin iktidarı için kendimizi halka anlatmaya devam ediyoruz.

 

 

“HALKIMIZ MHP’Yİ ALTERNATİF GÖRÜYOR”

Halk neden AKP’ye oy vermesin, bu konuda siz halka ne anlatıyorsunuz?

AKP’nin 13 yıllık iktidarı süresince  yaptığı yanlış uygulamaları dile getiriyoruz. İktidara geldiği ilk günden itibaren milli kaynaklarımızı özelleştirme adı altında nasıl peşkeş çekildiğini anlatıyoruz. 300 kadar milli kaynağımızı, ki bunlardan 125 tanesi ülkemiz açısından son derece önemli kaynaklardır, bunları nasıl peşkeş çektiklerini anlatıyoruz.

Kendi zenginlerini oluşturarak halkı nasıl fakirleştirdiğini, fakirleştirdiği halkı sadaka ekonomisi ile nasıl kendisine muhtaç hale getirdiğini anlatıyoruz. Kendilerine kurdukları dünyada adeta 2. Lale Devri yaşadıklarını anlatıyoruz.

Ülkeyi 13 yılda nasıl bölünmenin eşiğine getirdiğini anlatıyoruz. PKK’nın önünde diz çökerek pazarlıklar yaptığını anlatıyoruz. Vatandaşın 2002 yılında 6 milyar lira borçtan nasıl 13 yıl içerisinde 350 milyar dolar bankalara borçlandırıldığını anlatıyoruz. Bu iktidarın millete tepeden baktığını ve milleti hırpaladığını anlatıyoruz.

 

Buna karşılık halkın tepkisi nasıl oluyor, halkın MHP’ye bakışı nasıl?

Bu anlattıklarımızın halkımızda büyük oranda karşılık bulduğunu ve halkımızın MHP’yi artık bir iktidar alternatifi olarak gördüğünü fark ediyoruz. Vatandaşlar da yapılan bu yanlış politikalardan rahatsız. Ancak insanlar üzerinde baskı oluşturulmaya çalışılıyor. Halk bunun da farkında, 7 Haziran seçimlerinde milletimizin bu yaşananlara tepki göstererek MHP’yi iktidara taşıyacağını düşünüyorum. Bizler bunun için var bütün gücümüzle kendimizi ortaya kopyacağız. Halkımız tek alternatif olarak MHP’yi görüyor.

 

Halk niçin MHP’ye oy versin?

Öncelikle halkımızın 13 yıl boyunca yapılan haksızlıklara, hukuksuzluklara, soygunlara karşı bütün bunların hesabını soracağımızı bilmesini istiyoruz. Ülkeyi bölünmenin eşiğine getirenlerden hesap soracağımızı, ülkede kendi iş adamlarını korumak için yasalar çıkaranlardan ve onların önünde yatanlardan hesap soracağımızı bilmesini istiyoruz.

Bir tarafta kendi zenginlerini oluştururken diğer tarafta insanları açlığa ve yoksulluğa muhtaç ederek, onları sadaka ekonomisiyle idare etmeye çalışanlardan hesap soracağız. Bizler insanların ekonomik ve sosyal anlamda huzur ve refah içerisinde bir toplum oluşturmak istiyoruz. MHP iktidarında 1650 TL ve altında maaş alanlardan vergi alınmayacak. Kredi kartı borcuna esir edilmiş milletin borçları affedilecek. MHP iktidarında ülkenin milli ve manevi değer ve kaynaklarına sahip çıkılacak. MHP iktidarında ülkenin birlik ve bütünlüğü sağlanacaktır. Ağır yük ve şartlar altında yaşayan vatandaşlar rahat bir hayata kavuşacaklardır.

 

“BİZLER KADERE İMAN ETTİK”

Milletvekilliği için sıralamada yer alamayanlar arasında bir dargınlık olur mu?

MHP’den aday olan insanlar arasında böyle bir çekişme olmayacaktır. Çünkü MHP’liler kadere iman etmiş insanlardır. Her şeyin nasip kısmet olduğunu bilen insanlarız. Bu anlamda aday adayı olan herkesin de adaylık süreci netleştikten sonra da yine partisi için, teşkilatı için 7 Haziran sabahına kadar çalışacağına ben inanıyorum. Bütün aday adayı arkadaşlarımız ve parti teşkilatımızla birlikte 7 Haziran seçimlerine odaklanmış durumdayız. Bu sürece kadar bütün imkanlarımızı seferber ederek çalışmaya devam edeceğiz.

 

BBP-SP-MHP ittifakına nasıl bakıyorsunuz?

Bu tabi ki bizim verebileceğimiz bir karar değildir. Buna ancak genel merkez bazında yapılan görüşmeler neticesinde karar verilecektir. Ancak kendi adıma şunu söyleyebilirim ki Yapılacak ittifak partimize oy kazandırması açısından olumlu olacaktır. Genel başkanımız yaklaşık 20 gün önce yaptığı bir açıklama ile yapılabilecek ittifaka açık kapı bırakmıştı. Bizler açısından da yapılacak bir ittifak partimize oy katacağından olumlu olacaktır. Muharrem İBRAHİMOĞLU

nurdogan.jpg

28 Mart 2015 Kocaeli-


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR