Sarıbay'dan AKP’ye yönelik sert sözler...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il yönetim kurulu toplantısı öncesi olağan haftalık basın açıklamasın da AKP’yi hedef aldı. Parti binasında basın açıkla...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il yönetim kurulu toplantısı öncesi olağan haftalık basın açıklamasın da AKP’yi hedef aldı. Parti binasında basın açıklaması yapan Sarıbay “OHAL uygulamalarında çok büyük sıkıntılar var. OHAL’in nedeni FETÖ’nün kalıntılarının temizlenmesidir. Artık ülkemizde sanki siyasi iktidar kendisine muhalif olan tüm grupları mağdur etmek suretiyle, sindirmek için kendi iktidarını OHAL’in ardına sığınarak yapmak istemekte” dedi.

 

“SADECE KENDİLERİNE MÜSLÜMAN”

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman’ın durumu hakkında da bilgi veren Sarıbay, “Şemsettin bey derki 34 kişi göreve iade edildi. Ben valiye kaymakama ve Şemsettin Ceyhan’a soruyorum. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman FETÖ’cü mü de içeri alındı. Sizin dışında seçilmiş insanlara saygı duymuyorsunuz. Mustafa Yaman bir açıklama yapmış adam FETÖ’cü mü? Bizim partimizin bir üyesi. Bize inceliyoruz diyorlar. Aradan iki ay geçti. Bunlar sadece kendilerine Müslüman. Bunun dışında mağdur olanları nazara almıyorlar” açıklamasında bulundu.

 

“BAŞKA ÇARELERİ YOK”

FETÖ ile ilgili birçok işlem yapılıyor diyen Sarıbay, “Ben inanıyorum AKP dışında bağımsız yargıya yaptırdıklarında AKP’nin yarısının FETÖ’cü olduğu ortaya çıkacak. 2004 MGK toplantısında FETÖ gündeme gelmiş ve bu yapılanmanın hareketlerinin takip edilmesi raporlanmış. Peki son 3 yıla kadar neler yaptınız. Bunlar AKP’nin hırsızlığını ortaya çıkardığı için bunlara. Siz parsel parsel Ankara’yı bunlara verdiniz. Onlar bizim dediklerimize gelmek zorunda başka çareleri yok çünkü” ifadelerini kullandı.

 

“SÜS BİBERİ GİBİ DURMAYACAĞIZ”

Cumhuriyet mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman’ın görevine döndürülmesi gerektiğini vurgulayan Sarıbay, “Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman göreve döndürülmeli. Önümüzdeki il başkanları toplantısına katılacağım ama bu böyle giderse bundan sonrakilere katılmayacağım. Bu çok açık biz orada süs biberi gibi durmayacağız” dedi.

 

“HIRSIZLARINI KORUYORLAR”

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelttiği eleştirilere de cevap veren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Şemsettin beye yakışmamış. Benim de buradan Cumhurbaşkanına bir şeyle söyleyebilirim. Hele Kılıçdaroğlu gibi bir insana bir şey dememeli Ceyhan. Önce kendi hırsızlıklarına bakmalılar. 4 bakanı da bunlar korudular. Demek ki kendi hırsızlarını koruyorlar” açıklamasında bulundu.

 

30 EYLÜL’DE DANIŞMA KURULU

Maraş’ta da genel başkanımız darbelere karşı olarak AKP ile ortak hareket edebileceğimizi fakat bunun dışında asla beraber olamayacağımızı belirtti diyen Sarıbay, “CHP biz kimsesizlerin kimsesiyiz diyor. Sosyal devlet uygulanması maalesef yok. FETÖ’den alınan insanların aileleri zor durumlara düşürülmemeli. 30 Eylül’de danışma kurulumuzu 18.00’da Sabancı Kültür Merkezi’nde yapacağız. CHP bu ülkenin çimentosudur. Darbe karşıtlığını savunacağız herkese açık çağrı yapıyoruz bütün vatandaşlarımızı bu danışma kurulumuza davet ediyorum. Gerekirse eleştirilerini de dile getirsinler” ifadelerini kullandı.

 

AKP’NİN YARISI FETÖ’CÜ

Sarıbay sözlerini, “FETÖ’cüler yargılansın. Fakat onların ailelerinin haklarını gözetmeli.  Kaset skandalını yapanların kimlerin tezgâhladığı ortaya çıktı. O gün FETÖ’cülerle bunlar birlikte hareket ettiler. Onun hesabını verebilmeliler. Siz onları bağrınıza bastınız. Liyakati esas almadınız. Hemen hemen her bakanlıkta, kendinize yakın olan insanları göreve getirdiniz.  Bunların FETÖ’cü olduğunu biz ve sol basın yazdı söyledi. AKP’nin yarısı FETÖ’cü” ifadeleriyle sonlandırdı. Serkan BORLAK

28 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Ahmet - AKP.nin yarısının FETÖ DİNCİ TERÖR ÖRGÜTÜ,taraftarıi sempatizanı, yada tabanları aynı bunda şüphe yok.Asıl sorun ülkedeki muhafazakar kesim bu konunun fazla dallanıp budaklanmadan kapanmasından yana.Çünkü iç içe geçmişlik var.Şaşkınlıkları sadece neden böyle bir kalkışma yaptıklarınadır.Erdoğan bu işin peşini bıraksın bayram edecekler.

Yanıtla . 0Beğen 28 Eylül 09:08
01

izmitli 4141 - CHP sözcüleri gerçekten çok komik oluyor bazen siyaset ve siyaset anlayışı kesinlikle yok gelemezsiniz istediğiniz yere gelemezsiniz işte haksız yere bu insanların vergileriyle toplanan paraları yersiniz chp de biliyor bir yere gelemeyeceğini ama işte işte pastanın kenarına yapışmış bırakmıyor

Yanıtla . 0Beğen 28 Eylül 09:08
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR