Bahri Yavuz Kocaelispor adaylığını açıkladı

      Genç Kocaelililer Derneği'nde kahvaltılı olarak verilen basın toplantısında konuşan Bahri Yavuz, Kocaelispor'u siyaseti asla sokmayacaklarını an...

 

 

 

Genç Kocaelililer Derneği'nde kahvaltılı olarak verilen basın toplantısında konuşan Bahri Yavuz, Kocaelispor'u siyaseti asla sokmayacaklarını ancak yönetiminde her kesimden arkadaşının olacağını belirtti. Yavuz'a Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Ayhan Varol da eşlik etti.

 

Soma'daki madencilerimizi andı

Bahri Yavuz sözlerine Soma'daki madencilerimizi anarak başladı ve "Değerli Kocaelisporlular. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Öncelikle hepimizi üzüntüye boğan Soma'da yaşamını yitiren emekçi madencilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Umarım bundan sonra böyle felaketler yaşamayız. Tabii ki geçtiğimiz gün yaşamını yitiren Adem Tüysüz'e Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün 19 Mayıs... Benim için, hepimiz için çok önemli bir gün. Ata'mızın, şehitlerimizin mücadelesi sonucunda bizlere vatanı emanet ettiği ve kurtuluş mücadelemizi için önemli olan bu bayramımızı kutluyorum. Gençlik Bayramı'nın olduğu bu günde bizler de Genç Kocaelililer Derneği'nde toplantımızı yapalım dedik. Şehre ilk dokunmaya başladığım günlerde bu dernek ile yan yanaydım. Bu dernek benim için çok önemli" diye konuştu.

 

Öz geçmişi

Bahri Yavuz, öz geçmişinden bahsetti ve "1974 doğumluyum. Annesi, babası şehir dışından gelmiş, ancak bu şehri görmüş, bu şehri benimsemiş bir ailenin çocuğuyum. Babam Mardinli. Avukat. Annem Maçka'lı. İlkokulu Hızır Reis, ortaokulu Kocaeli Anadolu Lisesi'nde okudum. Üniversite'yi Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü okuyarak bitirdim. Kocaelispor bizim geçmişimiz, çocukluk hayalimiz. 5 yaşımdan beri bu takımı tutuyorum" diye konuştu.

 

Bu kentin üst kimliği Kocaelispor'dur

Bahri Yavuz, tüm şehri Kocaelispor etrafında birleştireceklerini ifade etti ve "Bütün şehri kucaklamak, bütün şehri bir üst kimlikle buluşturmakta buluşturmak istiyoruz. Kocaelispor bizim üst kimliğimizdir. Bu şehrin sokaklarında yürüyen herkes Kocaelispor'u desteklemek zorundadır. Kocaelispor bizim sevdamızdır. Bu kulüp hiç bir siyasi oluşum, hiç bir etnik köken tarafından "Bizim takımımız" denilmesine çok karşıyız. Bu kulüp hepimizin kulübüdür. Bizler göreve gelirsek, memleketin her köşesindeki insanları bu camiada buluşturacağımıza söz veriyorum" diye konuştu.

 

Eniştem Fevzi Caymaz beni Kocaelispor'u sevdirdi

Yavuz, eniştesi Fevzi Caymaz'ın kendisine Kocaelispor'u sevdirdiğini ifade etti ve "40 yaşındayım. Belki iddialı olacak ancak, 35 yıldır bu tribünlerdeyim. Eniştem Fevzi Caymaz, 5 yaşımda beni Kocaelispor maçına götürdü. Kocaelispor'u karlılıksız sevmeyi ondan öğrendim. Rahmetli babası Yakup ve değerli eniştem Fevzi Caymaz, yani bu değerli büyüklerim, Kocaelispor'un maçı hafta içinde de olsa, gözünün yaşına bakmadan dükkanını kapatır maça gelirdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Yürekli arkadaşlarımız ile göreve talibiz

Bahri Yavuz son 10 günlük süreçte bir çok kişi ile görüştüğünü ifade etti ve göreve talip olduklarını belirterek şu şekilde devam etti "Son 10 günlük süreçte  40'a yakın kişi ile bir araya geldik ve Kocaelispor'u konuştuk. 1999'da depremi yaşadık. Zaten ne zaman otursak konumuz Kocaelispor oluyor. Tabii ki yine Kocaelispor'u konuştuk. Sadece para vererek, sadece tribünden alkışlayarak geldiğimiz durumdan çıkmak kolay değil. Bizler sorumluluk almak istiyoruz. Yürekli arkadaşlarımızın desteği ile göreve talibiz. Kocaelispor'un sorunlarını çok iyi biliyoruz. Yıllardır içindeyiz. Son 5 yıl içerisinde yerel gazetelerimizde belediye bize destek vermiyor, 2.000 sanayi kuruluşu var. Ayda 1000'er lira verseler 2 milyon eder. Bizler bunları artık okumak istemiyoruz. Kocaelispor'u sürekli birilerinden bir isteyen bir yapıdan arındırmak istiyoruz" diye konuştu.

 

Kocaelispor'un derdi para değil, güven

Kesinlikle Kocaelispor'un derdi para değil. Öncelikle güven. Şehrimiz, dinamikleri olan, bu şehri seven insanlardan oluşuyor. İnsanımıza güven ortamı temin etmemiz gerekiyor. Toplumun her kesiminden içimizde arkadaş olsun istedik. Siyasetin içine girmediği, ancak şehrin  her yerine dokunan kişiler olsun istedik. Kongrede de göreceksiniz. Öyle bir ekibimiz var. Bu arada zor dönemde ellerini taşın altında soktukları için Nebil Uzun ve Orhan Görsen'e teşekkür ediyorum. Ayrıca bu riski alan insanları eleştirmeyi doğru bulmuyorum." dedi.  

 

Savaşan Kaybedebilir, Savaşmayan Zaten Kaybetmiştir

Bahri Yavuz " Che Guevera'nın bir sözü ile konuşmasını sürdürdü ve "Bizim yola çıkışımı amaçlarımızdan birisi, 2-3 yıl sonra istemediğimiz şeyler olursa, ben -Benim imkanlarım vardı, neden denemedim, bu camia için elimi taşın altına sokmadım diyerek üzülmek istemiyorum. Bizler savaşacağız... Che Guevera'nın "Savaşan Kaybedebilir, Savaşmayan Zaten Kaybetmiştir" sözü ile de bu işe ne kadar inandıklarını ifade etti.

 

Şehir olarak topun arkasına geçeceğiz

Yavuz emekçilere çok borcu olduğunu ifade eden Yavuz "Futbolda bir tabir var. Topun arkasına geçmek. Şehir olarak hep beraber topun arkasına geçersek, şehrin güvenini kazanırsak bu işi başarabiliriz. Başaracağız da... Bu kulüp yıllarca her şeyi verdi. Şimdi bizim kulübe bir şeyler verme durumumuz var. Özellikle emekçilerine karşı çok borcumuz var. Bu şehrin vefasını göstermemiz lazım. Bir şampiyonluğumuz olmasın ancak bu kulüp emekçisine sahip çıksın" dedi ve Masör Adil Nazlıgül'ün verdiği katkıların karşılığını kulüp olarak göremediğini, alacakları olan Nazlıgül'ün iki oğlunun vefatının ardından gerçekleşen cenaze namazında yalnız bırakıldığını ifade etti.

 

Siyaseti kulübün içine sokmayacağız

Bahri Yavuz, siyasetin kulübün içine sokmayacaklarını belirtti ve "Bu kulüp kendi imkanları ile hayata dönmeli. Yıllardır siyasilerden çok zarar gördü. Siyasetten destek almak zorunda kaldığımız sürece bu kulübün içinde siyaset her zaman olacak. Biz bu kulübü, içinde siyaset desteği olmadan ayakta tutmak için mücadele edeceğiz. Bizler elimizden yapacağız, büyükler lütuf görürlerse kapımız her zaman açık. Ancak biz bu kulübe siyaset sokmayacağız. Buna izin vermeyeceğiz" dedi.

 

Benim için öncelik alt yapı

Yavuz, özellikle alt yapıya çok önem vereceklerini belirtti ve "Bu kulübün alt yapısının örnek olmasını istiyorum. Anneler babalar, kendi çocuklarını alkışlasın istiyorum. Tabii ki sportif başarı çok önemli ancak benim için ilk öncelik alt yapı. Eğer bu yapıya önem vermeyeceksek, bizden başarı beklenmesin. Alt yapı kategorilerinin başında firma ismi göreceksiniz. Sorumluluk sahibi bu firmalar bu takımlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak. Bizler de destek veren firmalarımızı "Şehrin geleceğine, şehrin çocuklarına sahip çıkan firmalar" olarak lanse edeceğiz" diye konuştu.

 

Herkesi kucaklamalıyız

Yavuz, tüm şehrin kulübe desteklemesi için çalışacaklarını belirterek "Bu kulübün en kötü hali benim işletmem gibi olmalı. Kurumsal bir yapısı olmalı. Dışarıdan insanların parmakları ile gösterdiği, 10 numara olmasa bile, çok iyi yönettiğimiz bir kulübümüz olmalı. 140 maddelik çözüm planımız var. Sokaktaki insanımızın da rolü var, holding sahibi insanımızın da rolü var. Basımınızda da destek bekliyoruz. Eski yönetici arkadaşlarımıza zamanında ticari olarak çok zarar verildi. 400-500 lira kredi çekmiş ve yıllarca da kredi borcu ödeyecek insanlarımız var. Ancak biz bu kadar borçlanan insanı onurlandırmamışız, bir kez bile maça davet etmemişiz. Biz edeceğiz ve kimseye zarar vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Kocaelisporluğu aşılayacağız

Bahri Yavuz 6-7 yaşındaki Kocaelisporlulara ulaşmak istediklerini söyledi ve "Ana okul, ilk okul öğrencilerini tek tek gezeceğiz. Bu yaştaki çocuklara, tam takım tutmaya başladığı yıllarda Kocaelisporluluğu aşılamamız lazım. Her maçımıza iki okulumuzun öğrencilerini getirelim. Bu çocuklarımıza birer Kocaelispor forması şortu verelim, Kocaelispor kalemi verelim. Dedelerimizin, amcalarımız torunlarını çocuklarını maça getirsin. Bunu çok arzuluyorum" diye konuştu.

 

Tüm ekibime kefilim

Bahri Yavuz, ekibindeki arkadaşlarına çok güvendiğini söyledi ve "Az önce de dedim. Basınımızdan destek istedim. 3 tane tam sayfa ilanı ücretsiz isteyeceğiz. Bize destek veren kurumları onurlandıracağız. Sizlerin de elinizi taşın altına sokmanızı istiyoruz. Bizler ekip olarak ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Yedek üye, asil üye kavramı bizde yok. Özellikle yedek yönetimde bulunan arkadaşlarımızın hepsi teknik bilgi ve donanıma sahip. Tüm arkadaşlarımıza kefilim. Hakarete ve kişiselleştirmeye dönüşmediği sürece tüm eleştirilere açığım. Dertlenmiş arkadaşlarımızın düşüncelerini değerlendireceğiz" dedi.

 

Teknik ekip net değil

Yavuz, teknik ekibini henüz belirlemediklerini ve netleşmiş bir ismin olmadığını söyledi ve "Teknik ekip olarak netleşmiş bir şey yok. Teknik ekip belirlenmeden de kadro olarak bir açıklama yapmak istemiyorum. Ancak gitmek isteyen hiç bir arkadaşımın önünü kesmek istemiyorum. Bu çocukların hepsi bizim için emek verdi" dedi.

 

Sair masraflarımız 1 milyon lira

Yavuz, ayda en az 85-90 bin liralık bir masraf olacağını belirtti ve "Ayda 9.000 Euro FIFA ödemesi devam edecek. Bunların üzerine iki dosya daha eklenebilir. Personelimiz için 20-25 bin, kadromuz 25 bin, teknik ekip için de verilecek rakam ile birlikte yıllık 1 milyon lira sair masrafımız olacak. En az vereceğimiz rakam bunlar. Tabii ki yıl içerisinde gerçekleşecek olan ödemeler ile birlikte bu rakam artacak" dedi ve İsmetpaşa Stadı'nın yıkılması durumunda maçlarını eski stat yani Mehmet Ali Kağıtçı Stadı'nda oynamayı düşündüklerini de sözlerine ekledi. 

19 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR