30 itfaiye eri sertifika aldı

Kocaeli İtfaiyesi, çeşitli belediyelerden gelen 30 itfaiyeciye daha eğitimlerinin ardından sertifikalarını verdi.Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve...

BÜYÜT

Kocaeli İtfaiyesi, çeşitli belediyelerden gelen 30 itfaiyeciye daha eğitimlerinin ardından sertifikalarını verdi.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen itfaiyeci eğitim programlarının 7’ncisi düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi. Eğitim alan 30 itfaiye erine her biri 1000 TL değerinde olan tam teçhizatlı itfaiye giysisi hediye edildi. Sekapark Otel’de gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, İl Afet ve Koordinasyon Müdürü Osman Metin Saroğlu, AKUT Kocaeli İl Temsilcisi Recep Şalcı, şube müdürleri, birim amirleri ve sertifika almaya hak kazanan 30 itfaiye eri katıldı.

EĞİTİM YUVASI
Programda konuşan Doğan Kara, Kocaeli İtfaiyesi’nin eğitim yuvası haline geldiğini vurguladı. Kara, Kocaeli İtfaiyesi’nin oldukça tecrübeli bir teşkilat olduğunu ve bu tecrübelerini de diğer itfaiye teşkilatlarına aktardıklarını ifade etti. Daha önce verdikleri eğitimlerle birlikte toplam 190 itfaiye erine eğitim verdiklerini belirten Kara, “Yangınlarla mücadelenin en başarılı yolu yangının çıkmasını önlemektir” dedi.

YANGINLA MÜCADELE
Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (KOBİTEM) Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim verildi. Ekip, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele etti.

01 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR