Diş Hekimleri Odası’nda yarın kongre heyecanı var

Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 15. olağan genel kurulu dün Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yeniden ad...

Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 15. olağan genel kurulu dün Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yeniden aday olmayan mevcut Başkan Hasan Orakçı’nın yerine Gönül Uluca Okumuş tek aday olarak seçime giriyor. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrenin divan başkanlığını Mehmet Kılıç üstlenirken katipliklerini ise Hamza Turan, Osman Öztürk ve Reyhan Kozgün yaptı. 450 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre bugün saat 09.00’da oda binasında gerçekleşecek. Seçimin sonucunda 9 yönetim kurulu üyesi, 3 denetleme kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi ve 7 delege belirlenecek.

 

“DAYATMA YÖNETMELİĞİN SONUÇLARINI YAŞIYORUZ”

2 yıl boyunca oda başkanlığı görevini icra eden mevcut Başkan Hasan Orakçı, “Tüm meslektaşlarımızın toplumsal değerlerimize sahip çıkmak ve mesleğimizi yüceltecek sağlık politikalarının üretilmesinde öncü olmak ve katkı sağlamak gibi önemli misyonu bulunmaktadır. Ne var ki meslek odalarının bu rolü demokrasinin tam olarak oturduğu hukukun üstünlüğünün devletin en üst mercilerindeki kişiler tarafından kabul edildiği ülkelerde mümkün olmamaktadır. Dayatma bir yönetmeliğin sonuçlarını hepimiz en negatif yönüyle yaşamaktayız” şeklinde konuştu.

 

“MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARI ARTMAKTA”

Ardından söz alan başkan adayı Gönül Uluca Okumuş ise “Gerek özelde gerek kamuda çalışan arkadaşlarımızın her birinin sorunları her geçen gün artmakta. Yeni mezun meslektaşlarımız kaygıyla mezun olmaktadırlar. Durum böyleyken 2 dönemdir oda yönetiminde görev alan biri olarak odamızın başarısızlığında da başarılarında da emeğim ve sorumluluğum vardır. Bu dönemde de Diş Hekimleri Odası’nın kurumsal kimliğini daha ileri seviyeye çıkartmak dileğimdir” sözlerini kullandı.

 

GÖNÜL ULUCA OKUMUŞ KİMDİR?

1975 İzmit doğumlu. Konya Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu. Evli ve bir çocuk annesi olan Okumuş, 1998 yılından beri Diş Hekimleri Odası üyesi.

 

OKUMUŞ’UN YÖNETİMİ

Hasan Orakçı

Gönül Uluca Okumuş

Töre Genç

Bora Bayrak

Serkan Emen

Ece Erinçışık

Fatma Ruban Yavuz

Hamza Turan

Meral Bozyiğit

 

DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

İsmail Yazıcı

Nuran Kaya

Reyhan Karaaslan

Bilge Genç Çetek

 

DENETLEME KURULU ÜYELERİ

Mehmet Kılıç

Ali Akçay

Asuman Gökçe

 

DELEGELER

Müzeyyen Topçu Tan

Niyazi Özyuva

Hakan Tanta

Reyhan Kozgün

Töre Genç

Cem Bakırcı

Engin Tokmak 

16 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR