Seymen Koleji’nde farklılaştırılmış eğitim

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Üzeyir Oğurlu tarafından okulun öğretmenlerine bir yıl boyunca verilen formasyonun ardından yapılan Üstün...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Üzeyir Oğurlu tarafından okulun öğretmenlerine bir yıl boyunca verilen formasyonun ardından yapılan Üstün Yetenekliler Eğitim Programı’nı 2014-2015 eğitim öğretim yılında hayata geçiren Seymen Koleji Seymen Özel Yetenekliler Eğitim Programı (SÖYEP) kapsamında yaşıtlarına göre farklı düşünen, algılayan, hisseden ve çoğu zamanda ifade eden özel yetenekli öğrencilerle anasınıfı ve ilkokul düzeyinde çalışmaları yıl boyunca yürüttü.

 

17 KİŞİLİK KOMİSYON HAZIRLADI

Program, öğrencilerin özel yetenek alanlarını ileri düzeyde geliştirmelerini sağlamak, bireysel farklılıklarını kabul etmelerini olanaklı kılmak ve ailelerine bu konuda destek olmak amacıyla üstün yetenekliler eğitim formasyonunu almış 17 kişilik öğretmen, rehber öğretmen ve idareciden oluşan bir komisyon tarafından hazırlandı. Program kapsamında öğrencilerin eksik kazanımları da tespit edilerek bu konularda da desteklenmeleri amaçlanmakta.

 

SERTİFİKALARI VERİLDİ

İnteraktif yapısı ile program kapsamında yapılan aylık geri bildirim toplantılarında; aileler, rehber öğretmen ve sınıf öğretmeni bir araya geldi. Her öğrencisini bireysel farklılıkları ile ayrı bir değer olarak gören Özel Seymen eğitim Kurumları, bünyesinde bulunan tüm öğrencilerini akademik olarak beslerken yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda yönlendirmelerle ulusal ve uluslararası bireyler yetiştirmeyi hedeflemekte. Eğitim öğretim yılının bitimiyle yıl içerisinde programa katkı ve katılım sağlayan öğretmen ve idarecilere İlkokul Müdürü Yasemin Demirkol tarafından teşekkür sertifikaları takdim edildi.

13 Haziran 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR