KTO, yol haritası oluşturuyor

        Körfez Ticaret Odası Haziran ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Güngör Ayhan’ın Başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Körfez Ticaret Odası...

BÜYÜT

 

 

 

 

Körfez Ticaret Odası Haziran ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Güngör Ayhan’ın Başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Haziran ayı meclis toplantısındaki konuşmasında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Toplantının devamında iç paydaş çalıştayına geçildi.

STRATEJİK PLAN

 

Körfez Ticaret Odası akreditasyon başvurusunun kabul edilmesinin ardından ‘Akredite Oda’ olmanın gerekliliklerinden olan 4 yıllık stratejik planını belirleyebilmek için ilk adım olan iç paydaş çalıştayı düzenledi.  KTO Meclis üyeleri, yönetim kurulu ve meslek komiteleri üyelerinin katıldığı çalıştayda paydaş analizi, vizyon ve misyon beyanları, SWOT Analizi ve strateji geliştirme başlıkları altında çalışmalar yapıldı.

“BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe yaptığı konuşmada, “Geçerli ve uygulanabilir bir stratejik plan hazırlanması için en önemli şart katılımcı olmak. Salondaki bilgi ve tecrübe birikimini, böylesine güçlü bir katılımı görmek beni çok mutlu etti. Burada hep birlikte çalışarak çıkaracağımız ortak akıl önümüzdeki dönemin yol haritası olacak. Bu işi birlikte başarıya götüreceğiz. Bugün bu toplantının özellikle her sektörün önündeki sıkıntıları tespit etmeye yönelik önemli bir adım olduğu kanaatindeyiz. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile yapacağımız işbirliği sektörümüzün hareket kabiliyetini arttırmaya yardımcı olacak” dedi.

GELECEĞİ TAHMİN ETMEK

 

Eğitmen Banu Yüksel tarafından gerçekleştirilen İç Paydaş Çalıştayı, KTO’nın geleceğe yönelik yol haritasını çıkarak stratejik plan çalışmalarının ilk basamağını oluşturdu. KTO’ nın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde çalışmalarına başladığı akreditasyon yolculuğu, Oda yönetimin üyelerin menfaatini ve kamunun yararını gözeterek belirlenecek hedeflerle odayı yönetişim kavramı ile yönetmelerinin yanında, stratejik planlama ile de geleceği “bilgiyi” kullanarak tahmin etmek veya geleceği tahmin ederek buna göre nasıl hareket edileceğini şimdiden düşünmeyi sağlayacak. KTO, çalıştaylardan gelen geri bildirimleri raporlayarak yol haritasını oluşturacak.

 

26 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR