Alanya Sezon Açılışı Yol Bisikleti Yarışları tamamlandı

Çeşitli illerden ve 68 kulüpten toplam 461 sporcunun katılım gösterdiği yarışlara Kocaeli’den Brisaspor Klb, Gençlik Hizmetleri Spor Klb, Bisiklet ve...

BÜYÜT

Çeşitli illerden ve 68 kulüpten toplam 461 sporcunun katılım gösterdiği yarışlara Kocaeli’den Brisaspor Klb, Gençlik Hizmetleri Spor Klb, Bisiklet ve Doğa Spor Klb. İle 34 sporcu ile müsabakalara katılım sağladı ve müsabakalar sonucunda 3 birincilik, 2 ikincilik, 3 üçüncülük elde edildi.

 

Yarışın ilk gününde yıldız erkek (A) kategorisinde 80 sporcu 64 km, genç erkekler kategorisinde 84 sporcu 85 km pedal çevirdi. Yıldız erkek A kategorisinde Kocaeli Brisaspor’dan Eşref Batuhan Pekcan üçüncü oldu. 17 sporcunun katıldığı Büyük bayanlar 85 km yol müsabakasında Kocaeli Brisaspor’dan Cansu Türkmenoğlu ikinci oldu. Genç Erkekler de ise; Kocaeli Brisaspor’dan Sefa Bülbül üçüncü oldu.

 

Alanya Sezon Açılışı Yol Bisikleti Yarışlarında 31 Ocak Cumartesi ve Pazar günleri kriteryum yarışları gerçekleşti.

 

Güngör Otel Önü Alanya Merkezde yapılan yarışlarda sağanak yağmura rağmen heyecan dolu mücadeleler oldu. Genç ve büyük bayanlar 20 tur üzerinden 34 km, yıldız bayanlar 15 tur üzerinden 25,5 km, masterlar (a+b) ve yıldız erkek (A) 20 tur üzerinden 34 km, genç erkekler 26 tur üzerinden 44,2 km pedal çevirdi.

 

Kriteryum yarışlarının sonunda; Master Erkek A kategorisinde Kocaeli Gençlik Spor birinci. Ayrıca Perşembe günü yol yarışlarında dereceye giren sporcularda ödüllerini aldı.

Kriteryum yarışlarının yapıldığı son günde; Yıldız Erkekler Kriteryum yarışmasında Kocaeli Brisaspor’dan Ahmet Örencik birinci olurken Yıldız erkekler (A) takım yarışında Konya Gençlik birinci, Bolu Gençlik ikinci ve Brisa Kocaeli takımı üçüncü oldu. Genç erkekler takım yarışında Torku Şeker birinci ve Brisaspor ikinci oldu.

 

Büyük erkekler Kriteryum kategorisinde; Kocaeli Brisa spordan Recep Önalan ise üçüncü olarak yarışı tamamladı. Büyük erkekler genel takım yarışında, Torku Şekerspor birinci ve Kocaeli Brisaspor ikinci oldu.

 

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Alanya Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Ali Tekin, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, Türkiye Bisiklet Federasyonu Denetleme Kurulu Üyesi Günal Genç ve Federasyon Temsilcisi Orhan Yıldız verdi. Kocaeli Bisiklet il temsilciliği olarak Tüm katılımcılara teşekkür ediyor, dereceye ilimiz sporcularımıza ve diğer sporculara başarılarının devamını diliyoruz.

03 Şubat 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR