Yuvacık Su, artık Gürpınar’ın

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın çok büyük gayretleri ve çabaları sonucunda ortaya çıkarttığı ve tesisleştirdiği Yuvacık Su’yun satıldığı b...

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın çok büyük gayretleri ve çabaları sonucunda ortaya çıkarttığı ve tesisleştirdiği Yuvacık Su’yun satıldığı belirtildi. Bugüne kadar belediyenin yan şirketi olan BİAŞ tarafından işletilen Yuvacık Su’nun işletmesini, sektörde büyük bir deneyime sahip olan Gürpınar Su’yun sahibi olan Cezmi Çiçek satın aldı.

 

SATILMAYACAĞI SÖYLENMİŞTİ

Bulunduğu gibi şirketin satışı ile ilgili olarak daha önce gündeme gelen konularla ilgili olarak Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz tarafından, “Yuvacık Su, 15 milyon lira gibi ciddi bir borç yükü altında. Ancak güçlü bir firmayız ve tesislerimizi satmayı düşünmüyoruz” demişti.

 

YENİ YATIRIMLAR

BİAŞ’ın işlettiği Yuvacık Su Tesisleri, geçtiğimiz aylarda Akar Su firmasını da satın alan Gürpınar Suları’nın ortağı ve Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek tarafından satın alındı. Ciddi borç yükü altında olduğu bilinen Yuvacık Su’yu satın alan Çiçek, şimdi büyük bir yatırıma hazırlanıyor.

 

REKABET BAŞLAYACAK

Özellikle tesisleşme ile ilgili olarak çok ciddi bir yatırıma yönelmesi beklenen Cezmi Çiçek, ilk etapta üretim tesislerini modern bir hale getirerek kapasite artırımına gitmek istediği dile getiriliyor. Öte yandan önümüzdeki süreçte Yuvacık Su ile Derince Belediyesi’nin sahibi olduğu Çenesuyu arasında çok ciddi bir markalaşma yarışının başlamasına da kesin gözü ile bakılıyor.

 

VADİ BESİCİLİK’İN SAHİBİ

Bu arada Yuvacık Su’yu satın alarak Gürpınar’ın ardından sektörde büyük bir hamle yapan Cezmi Çiçek, farklı sektörlerde de isim yapmış bir isim olarak dikkat çekiyor. 2008 yılında kurdukları Vadi Besicilik’i kuran Cezmi Çiçek, GDO’suz hayvan yetiştiriciliği ile dikkat çekmişti. Son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Çiçek, sektörde büyük ses getirmişti.

24 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR