Yurt dışına ilk uçuş; KYÖD’ten

KYÖD Başkanı Hakan Tanta, dernek olarak Cengiz Topel’den yurt dışına ilk uçuşu 1 Şubat 2012’de Romanya’ya yapacaklarını, bunun için gerekli yazışmalar...

BÜYÜT

KYÖD Başkanı Hakan Tanta, dernek olarak Cengiz Topel’den yurt dışına ilk uçuşu 1 Şubat 2012’de Romanya’ya yapacaklarını, bunun için gerekli yazışmaların tamamlandığını kaydetti.

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin (KYÖD), 2010-2012 dönem projelerinden biri olan aileler buluşuyor programının dün 5.si KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Başkan Hakan Tanta ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltı programına eski başkanlar Cemal Badem, Cihat Uçar, Reşat Keçeci’nin yanı sıra üyeler Sema Daimoğlu, Şuheda Çetiner, Selma, Yılmaz Gün, Necat Gacar, Şeyda, Alim Erken, Sabit, Füsun Dur, Sebahattin, Mualla Oluklu, Hakan Atmaca, Sevinç Karakaş, Celalettin Çalık, Hüseyin Aktürk, eşi Yrd.Doç. Dr. Aysun Şikar Aktürk, Selin, Fatih Çağlar, Bilge Çelikkol, Beyhan Top, Pelin Emir, Orhan Demir, Mustafa Kara, Nilgün Bilen, Tuğba Kayalı, Feridun Aslan ve Mehmet Yıldız hazır bulundu. KYÖD Başkanı Hakan Tanta, dernek olarak Cengiz Topel’den yurt dışına ilk uçuşu Romanya’ya yapacaklarını, bunun için gerekli yazışmaların tamamlandığını kaydetti.

KYÖD’DE PROGRAMLAR DEVAM EDİYOR
KYÖD Başkanı Hakan Tanta, “Bugün 5.kez aileler buluşuyor, kahvaltımızı gerçekleştiriyoruz. Kahvaltımızda eski ve yeni üyelerimizin birbirleriyle tanışmaları ve kaynaşmalarını sağlıyoruz. Bu manada genel sekreterimiz ve üye ilişkileri komisyon sorumlumuz Şeyda Bilgisu Erken ile sorumlu arkadaşlara bu kahvaltılarda bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Geçmişte yaşananlar, mevcutta yapılanlar ve gelecekte yapılması planlananların hoşça sohbetler eşliğinde paylaşıldığı bu buluşmamızda, üyelerimizin KYÖD’den beklentileri ve KYÖD’ün üyelerine olan ihtiyacı vurgulanmaktadır. Şüphesiz, üyesiz bir dernek düşünülemez. Bünyesinde pek çok çalışma grubu barındıran ve bugüne kadar çok değerli projelere imza atan derneğimizde, gücümüzü üyelerimizden almaktayız.

ETKİNLİKLER BİTMEZ
KYÖD’ü sadece aidat ödedikleri veya yemeğe geldikleri bir mekan olmaktan çıkarmak amacıyla bu tür tatlı bahanelerle üyelerimizi bir araya getirmeye çabalamaktayız. Amacımız tüm başkanlarımız ve yönetimlerindeki üyelerimizle birlikte buluşmak. Tüm KYÖD üyelerimizi kahvaltımıza davet ediyorum. Tabi KYÖD’te etkinlikler bitmez. 25 Kasım Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında Füze Kalkanı projesini irdeliyoruz başlığında Ulusal Strateji Merkezi İstanbul İl Başkanı Haluk Dural’ın konuşmacı, Prof. Dr. Kürşat Yıldız’ın da moderatör olarak katılacağı program için herkesi derneğimize bekliyoruz” dedi.

1 ŞUBAT’TA YURT DIŞINA
Başkan Tanta konuşmasının son bölümünde ise, yurt dışına Cengiz Topel Havaalanı’ndan 1 Şubat’ta yurt dışına uçacaklarının müjdesini vererek, “Derneğimizin 2012 gezi programımızın ilk yurtdışı durağı üyelerimizin yoğun isteği üzerine Romanya organizasyonumuz 01-05 Şubat tarihleri arasında 4 gece 5 gün konaklamalı, Romanya’nın Braşov şehrinin 15 km zirvesinde yer alan şirin Poiana kasabasının en güzel oteli Sport Hotel & Spa 'da gerçekleşecek. Bu manada Cengiz Topel Havaalanında da uçuşların başlaması bizi sevindirmiştir. Bizlerde ilk yurt dışı uçuşunu Cengiz Topel Havaalanından yapılmasını istiyoruz. Bu manada girişimlerimizi de yaptık. 92 üyemiz beleş olmayan yolcusu ile gezimize katılacaktır. Bu manada 1 Şubat’ta kentimizden Romanya’ya ilk uçuşumuzu da gerçekleştirmek istiyoruz. Yine geçtiğimiz ay 24 şehit vermiştik. Bu manada hemen bir sivil toplum örgütleri ile toplantı yaparak 30 derneğin imzasıyla emniyet kayıtlarına göre 20 binin üzerinde bir kişi ile toplumsal tepkimizi ortaya koyduk. Bu manada yapılacak etkinliklerin daha amacına ulaşır olması için tüm sivil toplum örgütlerine kapımızın açık olduğunu da belirtmek istiyorum” dedi.

14 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR