Akıllı Bisikletler hatalı kullanılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 istasyonda hizmet veren Akıllı Bisikletlerin bir bölümü, bazı vatandaşların hatalı kullanımı nedeniyle Ul...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 istasyonda hizmet veren Akıllı Bisikletlerin bir bölümü, bazı vatandaşların hatalı kullanımı nedeniyle Ulaşım Şube Müdürlüğü tarafından bakıma alındı. Hatalı kullanım nedeniyle hasar gören Akıllı Bisikletler, gerekli tamir işlemi uygulandıktan sonra tekrar terminallerdeki yerlerini alacak. 45 adet yedek Akıllı Bisiklet’in terminallere yerleştirilmesiyle bakım boyunca hizmette aksama olmayacak.

 

BAKIM SIRASINDA HİZMETTE AKSAMA OLMAYACAK

Akıllı Bisikletler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2 gün sürecek planlı bakıma alındı. Bakım sırasında patlayan lastiklerin tamiri, kırılan ön lamba ve arka reflektörler, kırılan ve koparılan vites kollarının yenilenmesi, kopan zillerin takılması ve diğer arızaların giderilmesi sağlanacak. Bakımları yapılan Akıllı Bisikletler, işlemler sona erdikten sonra istasyonlardaki yerlerini alacak. Bu sürede ise yedek Akıllı Bisikletler terminallere konularak, vatandaşlara hizmet verilmeye devam edilecek. Öte yandan bisikletlerin park ünitesinden alınırken yaşanan sıkıntılar yapılan çalışmalarla giderildi.

 

BİSİKLETLER HEPİMİZİN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Akıllı Bisikletler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Ancak vatandaşların yoğun ve yanlış kullanımları nedeniyle bazı Akıllı Bisikletler hasar gördü. Vatandaşlarımızın Akıllı Bisikletlerle ilgili herhangi bir problemle veya bisikletlerin hatalı kullanımıyla karşılaşmaları durumunda 444 11 41’i aramaları gerektiği ifade edildi.

17 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

PARA VERİYOYA - Ömründe hiç bisikleti olmamış siz belediye çalışanları görsel şow diye bayanlara hava olsun diye binerse kaldırımlardan gelişi güzel inerlerse vites nasıl değiştirilir bilmezlerse olan tabiki bisikletlere olacak mantık şu benim malım değil nasılsa kiraladım ver ayarı gitsin görgüsüz ayu bunlar işte.

Yanıtla . 0Beğen 17 Eylül 10:15
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR