Güzellik merkezleri Civelek’i ziyaret etti

İlimizde faaliyet gösteren ve lazer epilasyon yapma belgesine sahip polikliniklerin sahiplerinden Serdar Demirkol, Dr. Fuat Ayar ve Engin Eroğlu AKP...

BÜYÜT

İlimizde faaliyet gösteren ve lazer epilasyon yapma belgesine sahip polikliniklerin sahiplerinden Serdar Demirkol, Dr. Fuat Ayar ve Engin Eroğlu AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i ziyaret etti. Ziyaret esnasında yeni çıkan yasayı il başkanına hatırlatan poliklinik sahipleri, kimsenin sağlığını kaybetmesine göz yummayacaklarını belirttiler.

 

CEZAİ İŞLEM UYGULANMAKTA

Firma yetkilileri, Lazer Epilasyon ve IPL işlemlerinin T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan poliklinik, tıp merkezi ve hastaneler dışında yapılmasının yasak olduğunu, özel muayenehaneler de dahil yetkisi bulunmayan güzellik merkezleri ve kuaförlere cezai işlem uygulanmakta olduğunu belirttiler.

 

‘YALNIZCA YETKİLİLERE BAŞVURUN’

Bu durumun 15.02.2008 tarih ve 26788 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları hakkındaki yönetmelikte belirtildiğini ekleyen firma yetkilileri, “Sizi istediğiniz estetiğe ulaştıracak ve sağlığınızı riske atmayacak bir lazer epilasyon işlemi için yalnızca yetkili yerlere başvurulmalı” dediler. 

 

‘İŞ EHLİNE VERİLMELİ’

Mahmut Civelek ise “Haklı bir davanın içerisindesiniz. Sağlıklı bir yaşam için her iş, ehli kişilere verilmeli. Sizi destekliyorum” diyerek konuklara ziyaretlerinden dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

10 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR