KOTO’dan KOÜ yoğun bakım’ına destek

KOTO tarafından 198 bin TL destek sağlanmasının yanı sıra KOÜ Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü “Üniversite olarak 25 bin metre karelik poliklinik binas...

KOTO tarafından 198 bin TL destek sağlanmasının yanı sıra KOÜ Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü “Üniversite olarak 25 bin metre karelik poliklinik binasının temeli inşallah Eylül ayında atılıyor” dedi. 

 

Kocaeli Ticaret Odası’nın katkıları ile yenilenen Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulana Hastanesinin Cerrahi Yoğun Bakım ünitesine hizmete girdi. 198 bin TL tıbbi cihaz ve donanım desteği sağlanan yoğun bakım ünitesinin açılışına KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOTO Başkanı Murat Özdağ, KOÜ Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Rektör yardımcıları Ahmet Küçük, Genel sekreter Fatih Akbulut, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Ortapedi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cumhur Kesemen ile KOTO üyeleri ve hastane yöneticileri katıldı. Törende destek veren KOTO üyelerine plaket takdim edildi. 

 

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Açılış konuşmasını yapan KOÜ Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk “Vicdanımızla çalışıyoruz. Ancak vicdanımız kimi zaman bizi zora sokuyor ve bu sebeple sizlerin desteğine ihtiyacımız oluyor. Allah hastanelere düşürmesin ancak bu tür hizmetler olmadan olmuyor. Biz hizmet veriyoruz, sizlerde destek emeği gecen herkese teşekkür ederim” dedi. 

 

POLİKİLİNİKLERİN TEMELİ EYLÜL AYINDA ATILIYOR

Tören de konuşan KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Sadettin Hülagü  “Katkı gösterenlere teşekkür etti. KOÜ bölgenin en önemli hastanesi ve hatta geniş bir kesimine hizmet veren bir kurum. Türkiye’deki 5 büyük hastaneden biriyiz. Bu üniversiteler aziz vatandaşlarımızın katkılarıyla hizmete girdi. Üniversite olarak 25 bin metre karelik poliklinik binasının temeli inşallah Eylül ayında atılıyor. Toplam 5 katlı poliklinik binası hizmete girdiğinde hizmetimiz çok daha kapsamlı olacak çok daha fazla kişiye ulaşacağız. Bizim ülkemiz de yardımlaşma imece var. Desteklerinizi her zaman bekliyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

ÜYELERİMİZLE BİRLİKTEYİZ

Kocaeli Ticaret Odası başkanı seçildiğim günden buyana üyelerimizin, ülkemiz ve şehrimizin yönetici kadrolarının katıldığı toplantılar başta olmak üzere birçok toplantıya katıldım diyen KOTO Başkanı Murat Özdağ “Bu toplantıların hemen hemen hepsi ilimizin markalaşması, üyelerimizin iş hacimlerinin artırılmasına dönük yaptığımız çalışmaların bir parçasıydı. Fakat bugün ki programın ayrı bir önemi var. Bugün iş dünyasının ve yaşam mücadelesinin zorlu uğraşlarından başını kaldırıp, insanlığın dertleriyle dertlenebilen gönüllere sahip çok kıymetli üyelerimizle beraberiz” ifadelerini kullandı. 

 

ATALARIMIZDAN MİRAS

Sayın Rektörüm, Kocaeli Ticaret Odası olarak 2014 yılından buyana AB Erasmus+ destekleri kapsamına ENGAGE adlı bir proje yürütüyoruz diyen Özdağ “Proje kapsamlıdan firmalarımızın kurumsal sosyal sorumluluk davranışlarını değerlendiriyor ve alışkanlıklarının geliştirebilmeleri için önerilerde bulunan çalışmalar ortaya koyuyoruz. Bu yönüyle ülke insanımızın tabiriyle hayırseverlik batının tabiriyle kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında geniş bir birikime ulaştık. Bu terimin bir karşılığı olarak, bugün artık ülkemizde her bir birey sadece kendi yaşam standartlarını değil toplumun yaşam standartlarını da göz önünde bulundurmak durumunda olduğunu hissediyor. Dinimizle, kültürümüzle ve atalarımızla yoğrulan medeniyetimizin vicdanlarımıza bunu bu şekilde işlediğini fark ediyoruz. Üyelerimizin yaptığı bu bağışı takdir edilesi kılan bir diğer konu ise hayır konusunda bir araya gelmeyi başarabilmiş ve güç birliği ile bunu gerçekleştirmiş olmalarıdır. Ümit ediyorum ki bu tavır beraberce ortaya konulacak daha büyük sosyal projelerin hayata geçmesine önayak olacaktır. Çünkü insanlara değerlerimizi aktarabilmek için sözlerimizle değil davranışlarımızla model teşkil etmemiz gerektiği öğretisi bugün dünyada kabul görmüş olmasının yanı sıra çok öncesinde peygamberimizin (S.A.V)  uyguladığı ve tavsiye ettiği bir model olmuştur” dedi. Serkan BORLAK 

13 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR