30 bin öğretmen atandı

Milli Eğitim Bakanlığı, kadrolu 30 bin öğretmenin atamasını yaptı.Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonunda öğretmen ataması nedeniyle düzenlenen t...

BÜYÜT

Milli Eğitim Bakanlığı, kadrolu 30 bin öğretmenin atamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonunda öğretmen ataması nedeniyle düzenlenen törene çok sayıda öğretmen ve veliler katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu burada yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı olarak öğretmen sayısını artırdıklarını ifade ederek öğretmensiz bir eğitimin olamayacağını söyledi. Çubukçu, öğretmen sayısının son 8 yılda 3'te bir artırıldığına dikkat çekerek, kendi iktidarları döneminde öğretmen maaşlarını yüzde 200 artırdıklarını belirtti. Öğretmenlik mesleğini iyi noktaya getirdiklerini kaydeden Bakan Çubukçu, öncelik olarak nitelikli öğretmen sayısını artırmak olduğunu anlattı. Bakan Çubukçu, öğretmenlere nasihatlerde bulunarak şunları kaydetti:

Öğretmenlerimiz yüreklerinden sevgi eksik etmesinler. Sevgi, başarı ve mutluluğu da beraberinde getirir. Öğretmen bilginin nasıl uygulanacağını öğreten kişidir. Göreviniz zor ama kutsaldır. Sizler iletişim becerilerini yaşam boyu öğretme becerisine sahip olmalısınız. Okuyan insan sıcaklığını öğrencilere gösteren yeni nesiller olacaktır. Dönüşüm sürecine kolayca uyum sağlayacaksınız. Öğretmenin içinde yer almadığı öğrenci başarılı olamaz. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserinizle gurur duymanızı temenni ediyorum. 30 Bin öğretmen evinize hoş geldiniz diliyorum.

30 bin öğretmenin ataması bilgisayar ortamında yapıldı. Ekranda ismini gören öğretmen adayları sevinçlerini çığlık atarak gösterdi.

01 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR