Arı: En büyük hastalığımız adamcılık

MHP il başkan adayı olacağını açıklayan Sedat Arı, kongre süreci ve MHP teşkilatları hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. MHP Kocaeli tab...

MHP il başkan adayı olacağını açıklayan Sedat Arı, kongre süreci ve MHP teşkilatları hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. MHP Kocaeli tabanının başarı beklediğini ifade eden Sedat Arı,  teşkilatın, bilge lider Dr. Devlet Bahçeli’yi tam olarak anlatamadığını söyledi.  Arı, “MHP Kocaeli’de ne yazık ki, parti teşkilatı ve mahalle teşkilatlarında lider Bahçeli’yi anlatamama zafiyeti var. Sokaktaki MHP ve Bahçeli’nin üzerine yapılan kara propagandadan arkadaşlarımız etkileniyor” dedi.

 

ADAMCILIK, İÇİMİZDEKİ ATAMADIĞIMIZ HASTALIK

Arı: “MHP’de siyaset yapanların asıl amacı partinin başarısı olmak zorunda. Ülke şartları bunu gerektiriyor. Ancak adamcılık içimizde bir hastalık olmuş. Benim kimsenin adamı olmadığımı herkes bilir. Kendi nefsi için mücadele yapmayan, önce mensubu olduğu partideki arkadaşları ve Kocaeli’nin geleceği için adım atan kişiler benim mücadele arkadaşlarımdır. Sedat Arı her zaman böyle partilinin yanında olacaktır” dedi.

 

TARAFLI LİSTENİN FATURASI AĞIR OLUR

MHP Kocaeli kongre sürecini değerlendiren Sedat Arı net konuştu, “Taraflı delege listenin faturası ağır olur” dedi. Arı, “Toplumda karşılığı bulunan, sahada çalışacak dinamik ekipler kurulmalıdır. Delege yazımında kendine yönelik listeler oluşturan arkadaşlar bir gün bunun faturasını ağır öder. Aksi olabileceğine rağmen tarafsız bir delege yazılacağını umut ediyorum. Zira sahada çalışacak partili ekibi oluşturamazlar” ifadelerini kullandı.

 

AKP, KÜRESEL GÜÇLERİN PROJESİDİR

Konuşmasına devam eden Arı: “AKP, Türk siyasetinde küresel güçlerin projesidir. Bunu Türk milleti gayet iyi biliyor. Ak Parti’nin hedefi ile MHP’nin hedefi tam zıt görüştedir.  AKP bölünme ve parçalanmanın projesidir. MHP ise Türk milletinin birlik ve bütünlük içerisinde ebediye de kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasını hedefler. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını küresel güçlere karşı korumak AKP’nin derdi değil MHP’nin derdidir” şeklinde konuştu.

11 Aralık 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR