Doğa Koleji, eğitimde kaliteyi temel alıyor

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Doğa Koleji, Kocaeli’ye geliyor. Kocaeli Doğa Koleji, kalitesini Kocaelili öğrencilerle buluşturmak için 2...

BÜYÜT

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Doğa Koleji, Kocaeli’ye geliyor. Kocaeli Doğa Koleji, kalitesini Kocaelili öğrencilerle buluşturmak için 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete girecek.

Doğa Koleji, 2010 yılında başlattığı Doğa Türkiye açılımına 2011 yılında da devam ediyor. Kocaeli Doğa Koleji, ilimiz eğitim hayatına yeni bir soluk getirecek. “Doğa Konseptli Eğitim” modeliyle öğrencilerine her türlü fiziksel altyapıyı ve teknolojiyi sunan, öğrencilerinin sosyal, sportif, kültürel ve psikolojik olarak doğru gelişimine katkı sağlayacak olan Kocaeli Doğa Koleji, bayrağını ilimizde dalgalandıracak. 5 bin metrekareye yayılan yeşil alanları, ekoloji derslikleri, tarım alanları, oyun bahçeleri, yürüyüş parkuru ile Kocaeli Doğa Koleji, öğrencilerini dört duvar arasına hapsetmeden, özgürce öğrenebilecekleri bir okul ortamı sunuyor. Kocaeli Doğa Kampüsü’nün 12 bin metrekarelik kapalı alanında fen ve teknoloji laboratuarları, spor salonu, konferans salonu, kapalı yüzme havuzu ve buz pisti, jimnastik salonu, sanat atölyeleri yer alıyor.

DOĞA KONSEPTLİ EĞİTİM

Anaokulu, ilköğretim ve lise gruplarında eğitim verecek Kocaeli Doğa Koleji modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam kültürel ve teknolojik birikimin egemen olmasını sağlayacak, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Doğa Koleji’nde çocuklar her şeyi doğanın kendisinden öğreniyorlar. Doğayı temel alarak geliştirilen eğitim konseptiyle, klasik kalıpları yıkarak eğitimde “yaparak ve yaşayarak öğrenme” anlayışını sistemleştiren, başarıyı “eğitim hayattır” cümlesiyle tanımlayan Doğa Koleji öğrencilerini her alanda donatıyor ve hayata hazırlıyor. Anaokulu ve ilköğretim gruplarında uygulanan Doğa Konseptli Eğitim Modeli, lise eğitiminde t-MBA Eğitim Modeli’ne dönüşüyor. Bu model de bireyi merkez alarak birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, uluslararası bir vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık gençler yetiştirmeyi hedefliyor.

20 Haziran 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR