“Siyasetin parçası gibi algılanmamalı”

    Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler, Gebze Üniversitesi ile ilgili olarak geçmişte attıkları adımların sonucunu bugün görmelerinden dolay...

BÜYÜT

 

 

Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler, Gebze Üniversitesi ile ilgili olarak geçmişte attıkları adımların sonucunu bugün görmelerinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Biz Gebze’nin çıkarları adına üniversite olmazsa olmaz diyorduk. Bugün üniversite kuruluyorsa bunda hiç kuşkusuz bizim katkımız çoktur” ifadelerine yer verdi.

ÇALIŞMALAR YAPTIK

Sözlerini sürdüren Çiler, “Üniversite ile ilgili olarak geçmiş yıllarda ısrarlı bir şekilde çalışmalar yaptık. Konuyu sürekli gündemde tutmak için çaba gösterdik. O zaman kimileri bizi eleştiriyor ve şov yapmakla suçluyordu. Oysa biz Gebze’nin geleceği açısından üniversitenin çok önemli bir yer tuttuğunu söylüyorduk” dedi.

BUGÜNKÜ DURUMA GELDİ

Bu kentte üniversite olmasıyla birlikte ekonomik, toplumsal ve sosyal yapının değişeceğini de söyleyen Naim Çiler, “Bunun örnekleri birçok ilimizde var. İzmit, Kocaeli Üniversitesi sayesinde her açıdan gelişti ve bugünkü durumuna geldi. Gebze Üniversitesi’nin de aynı işlevi göreceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

HİZMET ODAKLI ALGILANMAMALI

Üniversite konusunun siyaset üstü ve bölgeye hizmet olarak algılanmaması gerektiğini de belirten Çiler, “Bu tür yatırımlar hizmet odaklı olmalı ve hiçbir siyasetin bir parçası gibi algılanmamalıdır. Kim yaparsa yapsın eğer Gebze’ye bir tek çivi çakıyorsa önemlidir” diye konuştu.

04 Ağustos 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR