Milletvekili Gönül Vatandaşla Bir Araya Geldi

Gönül Vatandaşla Bir Araya GeldiAKP Milletvekili Sibel Gönül parti binasında vatandaşların sorunlarını dinledi. AKP İl Başkanlığı tarafından başlatıla...

BÜYÜT

Gönül Vatandaşla Bir Araya Geldi


AKP Milletvekili Sibel Gönül parti binasında vatandaşların sorunlarını dinledi. AKP İl Başkanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında milletvekilleri hafta sonları parti binasında 11.00 – 17.00 saatleri arasında vatandaşı dinliyor. İlk nöbeti Milletvekili Sibel Gönül tuttu. Gönül vatandaşlarla görüşmeden önce basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Gönül “Her zaman vatandaşlarımızla bir arada bulunuyoruz. Ancak vatandaşımız her zaman bizimle bir araya gelemiyor. Parti binasında bir araya gelmek amacıyla başlatılan bir çalışmadır. Her zaman vatandaşımıza kapımız açıktır. Görüşmek isteyen herkes ile görüşüyoruz. Yapabileceğimiz ne varsa yapıyoruz. Kocaeli’nin her bölgesinden buraya gelinebilir” dedi.

BURASI MERKEZİ BİR YER
Gönül “Faydalı uygulamadır. İlk nöbet benimdir. Her zaman milletimizin yanındayız. Hizmetkarı olmaya devam ediyoruz. Vatandaşımız her zaman bizleri aramaktadırlar. Programlarımız yoğunluğundan dolayı bazen cevap veremiyoruz” derken, diğer siyasi partilerden CHP ve MHP’den gelen talepler konusunda Gönül “Her siyasi düşünceye sahip her zaman görüşebilir. Buraya gelmek sorunda değiller. Burada olmamız sebebi vatandaş doğrudan anlatmak istediği sorunları oluyor. Her ilçeye gitmek durumunda her zaman vatandaş görüşebilir. Bazı şeyleri illa yüz yüze söylemek istiyorlar. Merkez de olması her zaman daha iyidir. İlçelere gittiğimizde görüşme talepleri geliyor” dedi.

BÖLGE TOPLANTILARI
Bölge çalışmaları projesi hakkında Gönül “Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması amacıyla çalışma başlatılmıştır. 9’ncu kalkınma programı kapsamında çalışıyoruz. Ülkemizin her bölgesinde eşitliğin sağlanması noktasında bölge toplantısı yapılıyor. Burada üretim hep birlikte yapılmaktadır. 26 Kalkınma Ajansı ile bir araya geldik. Buralarda yapılan çalışmaları inceledik. Yerel yönetimler, kalkınma ajanları ve bizler alandayız. Toplumsal eşitlik dediğimiz ülkeler arası farklılık gösteriyor. Hatta ülke içerisinde farklılık gösteriyor. Burada yapılması gerekenleri masaya yatırıyoruz. Bölge içerisinde bulunan STK’larla bir araya geliyoruz. Orada kadınlar adına neler yapılacağı masaya yatırılıyor. Üretime herkesin katkı vermesi gerekiyor. Neler yapılacağı yanında alan çalışmasıdır. 12 bölge toplantısı yapılacaktır. Komisyon olarak 26 üyemizle toplantılar yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

KADINA ŞİDDET KANUNU
Kadına yönelik şiddet kanunun meclisten çıktığını belirten Gönül “Önleyici, koruyucu ve izleyici unsularını içerisinde barındıran bir durumdur. Böyle bir yasanın ihtiyacına ihtiyaç vardır. STK’larla yapılan görüşmeler neticesinde yasa hazırlanmıştır. 25 Kasım 2011 tarihinde meclisten geçilen AB Komisyonu – İstanbul Sözleşmesi bizim meclisten çıkmıştır. Kadına yönelik şiddetin son bulması için 13 ülke bu anlaşmaya imza atmıştır. AB uyumlu kanun hazırlandı. İzleme ofisleri kurulacaktır. Koruyucu ve önleyici önlemler alınacaktır. Anında tedbir uygulaması yapılabilecek. Takip sitemi çalışma yapılıyor. Ayrı bir ofis olarak izleme merkezleri kurulacak. Mağduriyeti yaşayan ve yaşatan burada rehabilitasyona alınacaktır. Bu kanun içerisinde Genel Kurmay Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile sözleşmeler imzalanmıştır” dedi.

10 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR