Mazot deposu açıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yeşilova Mahallesi’nde Tarım Kredi Kooperatifi’ne ait köylülere hizmet edecek olan ucuz mazot deposunun açılı...

BÜYÜT
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yeşilova Mahallesi’nde Tarım Kredi Kooperatifi’ne ait köylülere hizmet edecek olan ucuz mazot deposunun açılışını yaptı.
Başkan Doğan’ı İzmit Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Celal Çobanoğlu karşılayıp çalışmalar hakkında bilgi verdi


Sanayi kimliği ile bilinen İzmit’in bir tarafının da tarım şehri olduğunu belirten Başkan Nevzat Doğan “ İzmit Belediyesi olarak kurumlar arası ilişkilerimizi üst düzeyde tutuyoruz. Köylümüz buradan kredisini alacak ucuz mazotunu alacak tohumunu alacak ve üretime gidecek. Köylümüz üretime giderken de bizler yanındayız Nisan 2014 den itibaren bizler köylümüze daha aktif yardımcı olacağız. Özellikle şunu belirtmek isterim ki bende bir köylü çocuğu olarak köylümüzün her zaman üretmesini istiyoruz. Köylümüz daha çok üretsin,12 ay üretim yapabilsin. Bunun yollarını hep beraber bulalım ve üretimini bilinçli yapsın.

HAYVAN BORSASI PROJESİ

İzmit Belediyesi olarak örneğin köylü pazarları kurarak köylümüz yanında olmaya ürettiklerini satmaları kazanç elde etmeleri için projeleri hayata geçiyoruz ve bununla da kalmayıp kentimizde hayvancılık alanında bir hayvan pazarı ve borsası oluşturarak hayvancılığın da ilerlemesi için ciddi projeler içindeyiz. Her zaman köylümüzün yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

İzmit Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Celal Çobanoğlu da Başkan Doğan’ın her zaman desteklerini yardımlarını hissettiklerini belirterek’’ Köylümüz için ucuz mazot konusunda destek istedik. Başkanımız bizlere yardımcı olarak bugün köylümüzün yararlanacağı ucuz mazot depomuzun da açılışında bizleri yalnız bırakmadı Zaten bizim belediye ile hiçbir sıkıntımız yok. Belediyemiz elinden gelini yapıyor. Kendisine köylümüz çiftçilerimiz adına ne kadar teşekkür etsek azdır’’ şeklinde konuştu. Açılışta Tarım Kredi Bölge Müdür Yardımcısı Ali Aslan, muhtarlar ve çok sayıda köylüler de hazır bulundu. Başkan Doğan, açılış sonrası traktörlerle de yakından ilgilendi.

24 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR