Hasan Öztürk Başkan adayı oldu

28 Mayıs Cumartesi günü İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi kongreye gidiyor. Saat 10.00’da Antikkapı’da yapılacak...

28 Mayıs Cumartesi günü İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi kongreye gidiyor. Saat 10.00’da Antikkapı’da yapılacak olan kongre öncesinde eski Kooperatif Başkanı Hasan Öztürk, Yahya Kaptan’da düzenlediği basın toplantısında yeniden başkan adayı olduğunu açıkladı.

 

BEN DEĞİL BİZ

Bir yıl önce dört oyla seçim kaybettiklerini söyleyen Öztürk “Son bir yıla bakıldığı zaman üyelerimizin beklentileri yerine getirilmemiştir. Mevcut yönetim elinden geleni yapmıştır. Üyelerimizin baskıları ve istekleri neticesinde yeniden başkanlığa aday olduk. Burası hepimizin ekmeğidir. Ben değil biz olmaya talibiz. Büyükşehir Belediyesi ile uygum içerisinde çalışarak sorunları aşacağız” dedi.

 

BEDELİ YÜKSEK

Esnafımız bitmiş durumdadır diyen Öztürk “Araç yenilemek isteyen esnafımız 220 bin TL’yi nakit olarak ödemek durumundadır. Kredi ile bu rakam 300 bin TL’ye çıkıyor aylık ödemeleri ise 4-5 bin TL’yi buluyor. Belediye tarafından araçların yenilenmesi istenirken nasıl olacağı noktasında gereken destek verilmiyor. Eski ve yeni araçlar arasında ki fark görülmektedir” açıklamasında bulundu.

 

KARAOSMANOĞLU’NDAN İSTEKLERİ

Herkese başarılar diliyorum diyen Öztürk “Biz olamayınca sıkıntı başlamaktadır. Bazı insanlarımız ben dediğinden ileri gidemiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu tarafından raylı sistemlerde ortaklık sözü verilmişti. Bu sözü başkanımız yerine getireceğine inanıyorum. Kayseri’de son 10 yıldır raylı sistem içerisinde ortaklık vardır. İzmit’te neden olmasın. Kentimizde 200 otobüse ihtiyaç yoktu. Şehir minibüslerine her zaman ihtiyaç vardır. Özellikle dik yerlerin çıkılmasında. Bizler hayatlarımızı araçlara verdik” ifadelerini kullandı.

 

GEREKLİ DÜZENLEMELER

Vergi yükünün ağırlığından söz eden Öztürk “Servis araçları yüzde 8 vergi öderken bizler yüzde 18 vergi ödüyoruz. Öğrencilerin önemli miktarını bizler taşıyoruz. Bunun düzenlenmesi gerekiyor. 65 yaş üstünde su istimaller yaşanıyor. Öyle ki yapılan tespitlerde gün içerisinde aynı kişi 28-29 defa araçlara biniyor. Yapılacak olan taşımaya göre vergiden indirim yapılması bizlere önemli destek sağlayacaktır. Engellilerin taşınması noktasında ise araç alırken uygulanan şartlarında bizde de uygulanmasını istiyoruz” dedi.

 

 

ozturkice.jpg

HASAN ÖZTÜRK’ÜN YÖNETİMİ

Niyazi Yağız

Hasan Pehlivanoğlu

Erdoğan Özler

Ali Demirci

Süddin Uğurlu

Saffet Karakuzu

Kaplan Köysu

Aydın Çelik

Bilal Çelik

Erdal Doydum

Suat Gülkan

Seyfettin Köprülü

 

Haber: Serkan BORLAK

24 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR