Küçük kaçak Muhammet’e polisler sahip çıktı

Yürüyüş Yolu’nda alışveriş yaptıkları sırada çaktırmadan annesinin yanından kaçan Muhammet’i polisler Uğur Mumcu Parkı civarında buldu ve sahip çıktı....

BÜYÜT

Yürüyüş Yolu’nda alışveriş yaptıkları sırada çaktırmadan annesinin yanından kaçan Muhammet’i polisler Uğur Mumcu Parkı civarında buldu ve sahip çıktı.
Valilik çevresinde güvenlik önlemi gereği bekleyen genç polisler bir küçük çocuğun sahipsiz gezdiğini görünce aldıkları gibi Valilik Polis noktasına getirdiler ve hemen 155 Polis İmdat’a haber verdiler.

KAÇTI AMA POLİSE YAKALANDI
Topçular Mahallesi’nde oturan Altunışık ailesinin 4 yaşındaki afacan ferdi Muhammet Altunışık, ikinci kez ailesinden kaçtı. Çarşıda alışveriş yaptıkları sırada annesinin yanından kaçarak Yürüyüş Yolu’ndan Uğur Mumcu Parkı’na kadar gelen küçük kaçak Muhammet valilik çevresinde güvenlik önlemi alan genç sivil polislerin dikkatini çekti. Uğur Mumcu Parkı civarında güvercinleri kovalayan ve neredeyse yola fırlamak üzereyken tutulan küçük Muhammet’in ailesi yakın çevrede arandı ama bulunamadı. Bunun üzerine 155 Polis İmdat’ı arayan genç polisler bir kayıp çocuk ihbarı olup olmadığını sordular ama kayıp ihbarı olmadığını da duyunca küçük kaçağı Valilik Polis noktasına götürüp beklemeye başladılar.

DONDURMA İLE TESELLİ BULDU
Polis İmdat’a haber vererek kayıp bir çocuk bulduklarını adının Muhammet olduğunu ve 3-4 yaşlarında olduğunu bildire polis memurları, Saraybahçe Polis Merkezi’nden bir araç geleceğini öğrendiler. Beklerken canı sıkılan ve ağlamaya başlayan Muhammet’i ise aldıkları çikolatalı dondurma ve gofretle teselli ettiler. Gelen çikolatalı dondurma, gofret ve bir şişe suyla sesi soluğu kesilen küçük kaçak Muhammet, polis amcaları ile birlikte bir türlü gelmek bilmeyen Saraybahçe Polis Merkezi ekibini beklemeye başladılar. Anonstan tam yarım saat sonra Valilik Polis Noktasına gelen araçlarıyla gelen polis ekibi etkili bir çalışma ile küçük çocuğun adının Muhammet olduğunu ve tepelerde bir yerde oturduğunu tespit etmişlerdi ki küçük Muhammet’in babaannesi Aysel Altunışık elinde ekmek dolu torbalarla polis noktasına nefes nefese geldi ve torununu kucakladı. Torunu hakkında bilgi veren Aysel Altunışık, daha önce de bir kez daha kaçan torununun çok zor tutulan ve zapt edilmekte zorlanan bir karaktere sahip olduğunu ve bu yüzden korku içinde yaşadıklarını söyledi.
HABER:Aybey KAHRAMANLI

11 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR