Erkul Koleji, TÜBİTAK Marmara Bölge 1.si oldu

Özel Erkul Fen Lisesi öğrencileri edebiyat alanında hazırladıkları “Fantastik romanların 12-18 yaş arası öğrenciler üzerindeki etkilerinin araştırılm...

BÜYÜT

Özel Erkul Fen Lisesi öğrencileri edebiyat alanında hazırladıkları “Fantastik romanların 12-18 yaş arası öğrenciler üzerindeki etkilerinin araştırılması” isimli proje ile Marmara bölgesini temsilen Ankara’daki sergiye katılmaya hak kazandı.  Özel Erkul Fen Lisesi öğrencileri H.Büşra Elbistan ve Fatma Nur Yıldız, projelerini  İstanbul Ataşehir öğretmenevi sergi salonunda üç  günlük bir programda sundular.  Önceki gün yapılan ödül töreninde finale kalan projeler açıklandı. Özel Erkul Fen Lisesi öğrencileri edebiyat dalındaki projesiyle birinci olarak Ankara finallerine davet edildiler.

 

BİRİNCİ OLDULAR

Proje danışman öğretmeni Mualla Özçelik, “Öğrencilerimiz sergide Kocaeli’yi en güzel şekilde temsil ederek birinci oldular. Kendilerini kutluyorum”dedi. Okul Müdürü Erol Günal ise TÜBİTAK Proje yarışmasına Türkiye genelinden  13775 projenin başvurduğunu hatırlatarak  kendilerinin de  okul olarak 10 proje ile katıldıklarını  belirtti.


GURUR DUYUYORLAR

Okul Müdürü Erol Günal yaptığı açıklamada, "Tarih ve edebiyat alanlarında  2 projemiz  birinci aşamayı  geçerek sergiye davet edildi.  Projeler 30 Mart -1  Nisan  tarihlerinde İstanbul’da sergilendi. Edebiyat projemizin birinci olmasından dolayı  öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum ve  Ankara finallerinde de başarılar diliyorum" dedi.

07 Nisan 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR